„Łączy nas ekologia” – Stowarzyszenie Edukacji i Wychowania „Nasze Lotnisko” w Trzęsaczu [foto]


Mija kolejny rok działalności „Stowarzyszenia Edukacji i Wychowania Nasze Lotnisko” w Chojnie. Każdego roku organizowane są spotkania młodzieży z Niemiec i Polski. 

Realizuje się to w formie projektów, obozów letnich czy kolonii. Uczestnicy projektów pochodzą z miejscowości przygranicznych w Niemczech: Schwedt, Gartz, Tantow oraz młodzież działająca przy naszym Stowarzyszeniu w Chojnie. 

Mamy możliwość bliższego poznania się nawzajem: dzieci i młodzież mieszkających po drugiej stronie rzeki Odra, ich zainteresowań oraz stylu życie. 

Projekt realizowany podczas tegorocznych wakacji nosił nazwę „Łączy nas ekologia”. Wspólnie odkrywaliśmy potrzebę dbania o czystość otoczenia. Poza tym odwiedzaliśmy wiele ciekawych miejsc: Pustkowo, Rewal, Niechorze z ich wszystkimi atrakcjami. 

Razem spędzaliśmy czas nad morzem, na obiektach sportowych, śpiewaliśmy i prowadziliśmy rozmowy na wyznaczone tematy.

Projekt ten był dofinansowany przez Unię Europejską za środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia- Pomorze Przednie/ Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania.

Pobyt na projekcie „Łączy nas Ekologia” był czasem nie tylko dobrego wypoczynku, ale również wewnętrznego rozwoju i ubogacenia ducha.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza