Wspólne działania Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej


W ostatnich dniach strażnicy Społecznej Straży Rybackiej prowadzili rutynowe czynności na wodach PZW. W zeszłym tygodniu 5 osobowy patrol kontrolował j. Trzcińsko-Zdrój, j. Klasztorze, Barnkowskie, Pomoskie, Morzycko, Karpaty, Stare Objezierze, rzekę Słubię i rozlewisko Słubi Tama. 

Z soboty na niedzielę (z 3 na 4 sierpnia) patrol PSR Szczecin i SSR Gryfino prowadził kontrolę wędkujących na Odrze w powiecie gryfińskim. Skontrolowano 40 osób wystawiono 6 mandatów karnych na kilkaset złotych. Wykroczenia w głównej mierze dotyczyły poławiania na większą niż dopuszczalna ilość wędek oraz wędkowania bez zezwolenia. 


W czasie kiedy jeden zespół SSR Gryfino wspólnie z PSR Szczecin prowadził czynności na wodach Regalicy, drugi zespół strażników Społecznej Straży Rybackiej prowadził kontrolę wędkujących na j. Kiełbicze, Kłodowo, Lipienko, Widuchowa, Marzkowo, Barnkowskie, Pomoskie. 


W najbliższym czasie SSR Gryfino realizował będzie cykl patroli z funkcjonariuszami Policji. Dzięki współpracy pomiędzy SSR a Policją patrole prowadzone będą zarówno z wody jak i brzegu. Powiatowe struktury straży rybackiej mają swoją siedzibę w Chojnie co w dużym stopniu pozwala precyzyjnie skoordynować działania i prowadzić kontrolę kilku grup strażników w jednym czasie.

PZW Odra Chojna

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza