Lekarze i przychodnia z Chojny laureatami w plebiscycie "Hipokrates"


Galą w Operze na Zamku zakończył się tegoroczny plebiscyt Hipokrates. Nagrody zostały wręczone laureatom z całego Pomorza Zachodniego. Podczas uroczystości nie zabrakło słów uznania i podziękowań. Wśród laureatów znaleźli się lekarze i przychodnie z powiatu gryfińskiego. 

Tytuł najlepszego lekarza rodzinnego w powiecie gryfińskim i w województwie zachodniopomorskim został przyznany lek. med. Dorocie Rydzewskiej - Bujel z Przychodni NZOZ Dom w Chojnie. Najlepszym pediatrą została lek. med. Barbara Glura, która zajęła również 2. miejsce w województwie. 3. miejsce w plebiscycie na najlepszą przychodnię w województwie przypadło Przychodni NZOZ Dom w Chojnie


- To wspaniałe uczucie odbierać dziś nagrodę. Chciałabym podziękować pacjentom, bo to dzięki nim tutaj dzisiaj stoję i trzymam statuetkę - wzruszyła się Dorota Rydzewska, z Przychodni Rodzinnej „DOM” w Chojnie, laureatka I miejsca wśród lekarzy rodzinnych w województwie. - Dziękuję za głosy i wsparcie. Kocham ludzi i swoich pacjentów. Oni chyba to czują a ten dzień to odwzajemnienie wzajemnej współpracy.Gościem finałowego wydarzenia, które odbyło się w poniedziałek 26 sierpnia 2019 roku, był marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W plebiscycie organizowanym przez redakcję Głosu Szczecińskiego i Głosu Koszalińskiego wzięło udział prawie 2300 osób. Pacjenci głosowali na swoich kandydatów w kategoriach powiatowych i wojewódzkich. Wybierali pielęgniarkę, położną, lekarza rodzinnego, pediatrę, stomatologa, przychodnię, chirurga, ginekologa, kardiologa, ortopedę, dietetyka medycznego, fizjoterapeutę, ratownika medycznego, przychodnię stomatologiczną oraz szpital.
Nowsza Starsza