"Rossmann daje darmowe bony na zakupy [...]" - uważajcie na wiadomości z wirusem!


Wirusy w mediach społecznościowych są bardzo dobrze znane. Oszuści i twórcy złośliwych oprogramowań starają się w ten sposób (w głównej mierze) przechwycić nasze dane bankowe i prywatne.W ostatnich dniach na aplikacji Messenger grasuje kolejny, złośliwy link. Tym razem użytkownicy mają otrzymywać wiadomości od Rossmana - Cześć Przemysław, Rossmann daje darmowe bony na zakupy w ich sklepie za wypełnienie darmowej prostej ankiety tutaj: podarunkowy-rossmanna.eu (Wpisz, że masz 25-45 lat - to ważne!!) Nie ma za co! - taką wiadomość otrzymał nasz dziennikarz, który natychmiast postanowił zbadać sprawę. 

- Niestety jesteśmy bardzo chętni do jakichkolwiek promocji i często nie zdajemy sobie sprawy, że może to się źle skończyć — mówi Przemek. 

Jest to oczywiście oszustwo

Takie typu akcje są przede wszystkim autoryzowane przez markę Rossman. Tego typu działanie jest oczywiście oszustwem. Po otwarciu ww. linku wyświetli nam się bowiem ankieta i hasło "Gratulacje! Masz szansę wygrać bon do Rossmann o wartości 250zł". Zwróćmy jednak uwagę, że drobnym drukiem u dołu ekranu widnieje kolejny komunikat: Rossmann nie sponsoruje, ani nie jest w żaden sposób związany z serwisem.

- Na pewno nie jest to żadna nasza akcja. Działamy przede wszystkim poprzez naszą oficjalną aplikację oraz wszystko przeprowadzane jest w autoryzowanych social mediach — mówi nam rzecznik drogerii Rossman Agata Nowakowska.
Redakcja

9 Komentarze

 1. Czy wiadomo jakie mogą być konsekwencje wypełnienia ankiety, podania danych i zaakceptowania warunków poniżej? Niestety dałam się nabrać i niepokoję się możliwymi następstwami..

  OdpowiedzUsuń
 2. Dostałam dziś tą wiadomośc. Jakie zaskoczenie, ze przesłała mi ją osoba, a przynajmniej z jej konta,pracujaca (nie wiem czy obecnie, ale wiele lat) w sklepie Rossman.. na szczeście znalazłam ten artykuł. Oby ostrzegł wiecej osób.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też dałam się nabrać boję się że mogę ponieść jakieś konsekwencje

  OdpowiedzUsuń
 4. Też dostałam tą wiadomość ale jestem ostrożna po ostatnich akcjach z kodem BLIK na Facebooku więc od razu sprawdziłam. Wysłałam wiadomość do osoby od której dostałam linka by ją poinformować

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam ja też się dałam nabrać czy mogą być z tego konsekwencje czy można to gdzieś zglosić

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy może się coś stać jak wpisałam Gmail, imię i nazwisko po czym jak zobaczyłam że trzeba wpisać adres zamieszkania wyszłam?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam.Ja też bez namysłu dałam się wciągnąć w to oszustwo.Czy ktoś już miał przykrości z tego powodu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz tego że będziesz rozsylac takie wiadomości do innych -bez twojej wiedzy, to instaluje ci się wirus i mogą nawet dotrzeć do twoich danych - mail, konto bankowe itp. najlepiej wyczyścić telefon, usunąć wirusa

   Usuń
 8. Też dostałam ten link na messengerze i to z kont osób, które z pewnością by mi czegoś takiego nie wysłały. Oczywiście na początku się ucieszyłam, ale na całe szczęście należę do tych osób, które zawsze czytają wszelkiego rodzaju regulaminy i drobne druczki. W tej chwili (23 stycznia 2020) przynajmniej u mnie linku nie da się już otworzyć, wyskakuje mi komunikat, że nie znaleziono takiej strony. Dobrze, że więcej osób się już na to nie nabierze.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza