Czy kurierzy jeżdżą w soboty?


Tydzień dzieli się na czas przeznaczony na pracę - od poniedziałku do piątku oraz weekend, czyli dwa dni, które możemy poświęcić na regenerację fizyczną, jak i psychiczną. Czasem jednak w czasie tego wolnego chcemy coś załatwić, na przykład odebrać paczkę i zastanawiamy się, czy to możliwe? Jak to właściwie wygląda w sobotę? 

Czy w sobotę możemy odebrać przesyłkę? 

Przyzwyczajamy się do różnych rzeczy i lubimy porządek, który wyznacza nie tylko rytm dnia, ale też tygodnia czy miesiąca. Oczywiście, każdy odczuwa to inaczej, więc to, co dla jednej osoby będzie normalne, dla innej nie do zaakceptowania. Niemniej, nie zagłębiając się za bardzo w takie teoretyzowanie, przyjmijmy (i raczej większość się z tym zgodzi), że lubimy dostępność - otwarte sklepy i dostępne usługi, bo dzięki temu możemy sprawnie, bez żadnych zakłóceń poradzić sobie z codziennymi zadaniami. 

Tak samo jest z wysyłką i odbiorem przesyłek, bo w trakcie tygodnia to oczywiste, więc mimowolnie tego samego oczekujemy w weekend. A tu przykra niespodzianka - nie ma takiej możliwości. Na szczęście to się zmienia, bo niektóre firmy - widząc ogromne zapotrzebowanie - wysyłają swoich kurierów również w soboty. Tak między innymi postępuje InPost. 

InPost - odbierzemy paczkę w dni wolne od pracy 

Czasem jest tak, że czekamy na ważne dokumenty i nie ma dla nas znaczenia, jaki dziś dzień, bo liczy się tylko to, aby one do nas dotarły! Znamy to? Na pewno wielu z nas miało taką sytuację w życiu, że zależy nam na czasie i nawet nie liczymy go w dniach, lecz w godzinach. Często to właśnie one decydują, dlatego to ważne, czy mamy dodatkowy bufor bezpieczeństwa - a kolejne 24 godziny to zapewniają. 

InPost od zawsze stara się sprostać wymaganiom klientów, zapewniając doręczenie o różnych porach dnia, w zależności od tego, kiedy nam najbardziej pasuje. Są więc różne możliwości: rano (doręczenie do 10:00), w południe (do 12:00) i po południu (do 17:00), dzięki temu nadanie paczki kurierem InPost to pewność, że dotrze ona idealnie - bez zwłoki, precyzyjnie i planowo. 

I co najważniejsze - jest to możliwe nie tylko w tygodniu, ale również w sobotę i to w tych samych godzinach! Możemy więc wybrać dopasowaną do naszych potrzeb porę, a dzięki temu optymalnie zaplanować cały dzień. Wiadomo, sobota to odpoczynek, więc nie musimy oczekiwać na kuriera, lecz tak to wszystko zorganizować, aby spędzić miło czas na łonie natury, a później - zgodnie z umówioną godziną - odebrać paczkę. 

A jak to wygląda w przypadku paczkomatów? 

Najważniejsze, by nie czekać zbyt długo na zamówienie kuriera, bo nawet przy największych chęciach, ciężko o cuda. Chodzi dokładnie o to, aby w miarę wcześnie kupić interesujący nas produkt, żeby zwiększyć szansę na otrzymanie przesyłki w sobotę. Wiele osób, także w mailach pisanych do InPost, zadaje to samo pytanie, a mianowicie: jaka jest szansa, że nasza przesyłka zostanie dostarczona w ten dzień? 

Tak naprawdę nie ma na to uniwersalnego sposobu, nie da się też tego określić ze stuprocentową skutecznością. Nie wszystko zależy od kuriera. Weźmy choćby korki, które występują w każdym mieście i skutecznie mogą pokrzyżować wszystkie, nawet najambitniejsze plany. Jednak w zdecydowanej większości przypadków, jeśli nadamy paczkę w piątek rano, to powinna dotrzeć do odbiorcy w sobotę. Zawsze mamy nad nią kontrolę, co zapewnia opcja “Śledzenie przesyłek”. Jeśli w sobotę po godzinie 9:00 będzie miała status: “Przekazano do umieszczenia w Paczkomacie”, możemy być prawie pewni, że otrzymamy ją w sobotę. 

Czy kurierzy jeżdżą w sobotę? Zdecydowanie tak, choć nie tak często, jak w dni robocze. Warto mieć na uwadze.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza