Makabryczne zabójstwo czworonoga. Zaatakował psa nożem


Napastnik, działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił nożem psa. Do zdarzenia doszło na początku września w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego. 

Mężczyzna zadał psu kilkanaście ran kłutych i ciętych. Zwierzę nie przeżyło. To jednak nie koniec tej makabrycznej historii, nożownik miał grozić świadkowi zdarzenia. Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. 

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 2 września 2019 r. działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa rasy mieszanej zadając zwierzęciu przy użyciu noża kilkanaście ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych w tym serca, płuc, a także wątroby. Dochodzenie wykazało, ponadto, że podejrzany bezpośrednio po dokonaniu tego przestępstwa groził świadkowi w celu wywarcia wpływu na świadka, aby ten zaniechał powiadamiania Policji o zdarzeniu. Z tego względu mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący przestępstwa z art. 245 kk. Prokurator po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, skierował wobec niego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Aktualnie podejrzany przebywa w areszcie — informuje prokuratura. 

Podejrzany będzie odpowiadał nie tylko za zabicie i znęcanie się nad zwierzęciem, ale również za używanie przemocy lub groźby w celu wywarcia wpływu na uczestnika postępowania. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. 

fot. ilustracyjne / archiwum
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza