Mniej ciężarówek w centrum miasta? Gmina wyremontuje ważną drogę [foto] [video]


Gmina Chojna będzie remontować ulicę Dojazdową, przez którą bezpośrednio z drogi krajowej nr 31 można dojechać na Osiedlę Lotnisko. W ten sposób władze miasta chcą ograniczyć ruch ciężarowy w centrum. 


Pieniądze na pierwszy etap przebudowy tej ulicy zostały już przyznane przez wojewodę zachodniopomorskiego, wspominaliśmy o tym w artykule Gminy i powiat otrzymają dofinansowanie na remonty dróg. Wartość wstępna zadania to ponad 800 tysięcy złotych z czego gmina otrzyma ponad pół miliona złotych dofinansowania.


- (...) to ulica, przy której mieszą się dwa zakłady pracy, w drugim etapie połączymy ją z częścią utwardzoną lotniska. To jest droga, która będzie służyła wielu przedsiębiorcom. Będzie służyć do przejazdu bez obowiązku jazdy przez centrum, będzie to taka mini obwodnica — powiedziała burmistrz Barbara Rawecka.
Redakcja

7 Komentarze

 1. Pani BUrmistrz! Jaka obwodnica!?!?!? Ciężarówki mają jeździć przez lotnisko? A którą drogą? Bo jedyna prowadzi koło szkoły, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 20km/h, a nawet rowery nie stosują się do tego ograniczenia, a co dopiero tiry, które mają wszystko głęboko w ...!!!!! Brawo!!!! Co raz mądrzejsze pomysły!

  OdpowiedzUsuń
 2. Że ten kawałek drogi będzie wyremontowany to akurat dobra rzecz ale dopuszczenie do tego by przez teren osiedla lotnisko śmigały koło szkoły (inaczej się nie da ) tiry to już skrajna głupota .

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyremontowanie drogi jak najbardziej nawet etapowo ale Ciężarówki tzw. "Tiry" przez nasze osiedle tzw. "Lotnisko" i przy szkole To absurd. Lotnisko to gorsze niż centrum miasta . Z tego co mi wiadomo to Lotnisko jest w obrębie miasta.

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardziej wygląda na remont drogi dla firmy (nazwy nie wymienię), która się tam znajduje, a nie na to by tiry miały którędy omijać centrum.
  Już to widzę... wielkie tiry kręcące zawijasy i ciągnące się po tzw. "hopkach" przy szkole 20km/h.
  Głupotą jest to, że ktoś myśli że ludzie w to uwierzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrze. Od czegoś trzeba zacząć. W następnej kolejności wyremontować drogę koło Motocrossu i połączyć z drogą 124. Później już tylko zostanie kawałek przez Wilkoszyce na Krajnik Dln.

  OdpowiedzUsuń
 6. kompletna bzdura

  OdpowiedzUsuń
 7. czy ktoś pomyślał o tym jak TIR z naczepą '' wyrobi' zakręt z ul Dojazdowej na krajówkę nr 31 przecież skrzyżowanie ma bardzo ostry kąt

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza