Reklama [góra]List od czytelnika: Dlaczego nie będę głosował na PiSSłysząc o czym trąbi PiS-owska władza przez podporządkowane sobie media. Jak to za rządów koalicji PO-PSL było źle, że poziom życia polaków ciągle spadał a Polska popadła w ruinę, postanowiłem poszukać w Internecie i w swoich dokumentach jak to jest naprawdę. 


By poznać prawdę uwagę swoich poszukiwań skierowałem na Średnią Płacę Krajową (ŚPK) i swoją emeryturę. Oto moje spostrzeżenia: 

Blisko ćwierć wieku temu moja emerytura w roku 1995 stanowiła 96,3% ŚPK. Przez następne lata była co roku waloryzowana czyli podwyższana o procentowy wskaźnik wzrostu cen towarów i usług w roku poprzednim. Zauważam, iż ten sposób waloryzowania emerytur jest niekorzystny dla emerytów, gdyż procentowy wskaźnik stosunku mojej emerytury do ŚPK przez kolejne lata malał i w roku 2007(roku przejęcia władzy przez koalicję PO-PSL) stanowił już tylko 57,9% ŚPK. 

Sympatykom PiS trudno będzie uwierzyć, że w latach sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL, dodam że przez pewien czas w latach światowego kryzysu ekonomicznego, moja emerytura powoli ale systematycznie wzrastała w porównaniu do ŚPK aż do poziomu 64,7% w roku 2013-tym. Po czym w roku 2015, roku przejęcia władzy przez PiS ukształtowała się na poziomie 62,4% ŚPK. 

Podkreślam 62,4% 

Po przejęciu władzy przez PiS w roku 2015 wskaźnik procentowy mojej emerytury w stosunku do ŚPK systematycznie maleje i w poszczególnych latach: 2016, 2017, 2018 osiąga wskaźniki jak niżej: 

W roku: 2016 - 60,2%; 2017 - 57,3%; 2018 - 54,9% 

Gdyby wypłacane emerytury utrzymywały się na poziomie wskaźnika procentowego w stosunku do ŚPK z roku 2015(ostatni rok sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL) to w roku 2016 otrzymałbym w sumie 643PLN więcej, w 2017 – 1498 PLN, a w 2018 – 2268 PLN więcej, w sumie przez 3 lata o 4409 PLN więcej. 

Wiedząc o powyższym nasi decydenci jako wielcy darczyńcy chcąc kupić głosy emerytów w najbliższych wyborach dają dla ściemy wszystkim emerytom bez wyjątku po 880 PLN. Dziękuję 880 PLN za utracone 4409 PLN. 

Nie chodzi mi już tak bardzo o pieniądze ale o to, że robi się nas w konia i ma się nas za głupków, ciemniaków, którym wszystko można wcisnąć. 

Szanowni emeryci - wyborcy! 

Wszystkie emerytury są waloryzowane jednakowo o ten sam wskaźnik wzrostu. Każdy z Was nie tylko ja wiele stracił na wypłacanej emeryturze za rządów PiS. Nie dajcie wiary ich kłamliwym oskarżeniom i deklaracjom. 

W nadchodzących wyborach idźcie do urn wyborczych lecz nie głosujcie na tych, którzy nie dbają o emerytów. Nie dbają o tych, którzy ich wykarmili, wykształcili i przygotowali do życia – czyli nie dbają o nas. Jakże często schorowanych, potrzebujących pomocy! 

C.d.n….. 

Kazimierz Pawlik

8 komentarzy:

 1. A jednak... są jeszcze trzeźwo myślący w tej "ruskiej gminie"... A Kaczyński to "emeryt milioner wizjoner" tylko dlaczego za moje pieniądze???!!! Oligarcha Rydzyk też opływa w milionach a zachlany naród wszystkie +plusy kupi!!! BRAWO WY!! Brawo tłuki z PGR-u bez SZKOŁY!!! :DDD

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrażanie ludzi którzy pracowali w Państwowych Gospodarstwach Rolnych, świadczy o niskim poziomie kultury. Anonimowo można wszystko, mnie uczono szacunku do każdego człowieka, ale widocznie chodziliśmy do innych szkół i inną mamy kulturę osobistą.Życzę zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale jak dawali 13stke to każdy wziął i nie marudzi a teraz co, było nie brać i nie głosować a nie wziąść a teraz najezdzac

  OdpowiedzUsuń
 4. NIE JESTEŚMY ŻADNĄ '' R U S K Ą G M I N Ą'' A TŁUKIEM TO JESTEŚ TY

  OdpowiedzUsuń
 5. Cenie portal Chojna 24 za wiele ciekawych informacji z naszego regional, z zycia spolecznosci lokalnej itd..
  Nie wiem po co portal zamiescil tekst ....," Nie bede glosowal na PIS....',?
  W sytuacji gdy Polacy sa tak podzieleni w kwestiach politycznych po co dolewac oliwy do ognia????
  Zapewne znajda sie inni czytajacy ktorzy z kolei beda pisac dlaczego nie zaglosuja na PO i jak dobrze ze jest 500+ i np. zmniejszono wiem emerytalny itd itp Tylko po co???? Raczej zadna ze stron nie przekona do swoich racji a Tylko szkoda wulgaryzmow i wzajemnego obrazania sie co juz po wczesniejszych wpisach widac
  1

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety ale wasz czytelnik w artykule głównie nastawił się na dostawanie jeszcze więcej niż dostał. Tak się nazywa łakomstwo a to nie popłaca. Wasz czytelnik oparł swoją emeryturę na średniej płacy czyli drogi czytelniku mógłbyś w skrócie napisać " Dlaczego ja nie dostaję takich podwyżek jak dostaje przeciętny pracownik na etacie". Otóż drogi czytelniku dla ciebie i też pieniążki się znajdą a jak zazdrościsz innym to weź się za robotę. A co do portalu standardowo trzeba by zaczerpnąć informacje jakie poglądy polityczne mają pracownicy gminy Chojna odpowiedz znajdziecie państwo w powyższym artykule przedstawianym przez chojna24.pl .

  OdpowiedzUsuń
 7. Średnia krajowa 2015 r. - 3990 zł, średnia krajowa 2019 r. - 4950 zł. Nie świruj jak Pszoniak dziadku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziadek pewnie były członek partii komunistycznej

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.