Reklama [góra]Gmina bez hejtu. W Krzywinie podpisali manifest "antyhejtowy" [foto]


Antyhejtowy manifest podpisany został w Szkole Podstawowej w Krzywinie. Swoje podpisy złożyli dyrektorzy dwóch szkół w gminie Widuchowa — Piotr Waydyk i Paweł Wróbel, wójt Anna Kusy - Kłos oraz uczniowie i goście. 


Każdy ma prawo do bezpieczeństwa i życia wolnego od przemocy, poniżenia i dyskryminacji. Hejt i mowa nienawiści są atakiem na te prawa. Chcemy żyć w społeczeństwie opartym na empatii, otwartości i szacunku, w którym będziemy się czuć dobrze i bezpiecznie — było przeczytać w manifeście. 

Wcześniej uczniowie obejrzeli film profilaktyczny, zrealizowany na podstawie scenariusza napisanego przez Nikole Wojtasik, która wygrała konkurs ogłoszony przez Komendę Powiatową Policji w Gryfinie w partnerstwie z naszym portalem. Na podstawie zwycięskiego scenariusza nasze wydawnictwo wyprodukowało film.

Odbył się również panel dyskusyjny dotyczący problemu hejtu i hejterów, w którym wzięli udział Grzegorz Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, wójt Anna Kusy-Kłos, redaktor naczelny chojna24.pl - Paweł Sławiński oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego i dyrektorzy.

O konkursie pisaliśmy w artykule Na podstawie zwycięskiego scenariusza zrealizowano film profilaktyczny

Hejtem określa się działanie w internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści.


2 komentarze:

  1. W panelu brała udział również wychowawczyni klasy 6.

    OdpowiedzUsuń
  2. A gdzie Kaczyński z Rydzykiem?

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.