Zespół muzyki dawnej wystąpi w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju
W niedziele 20 października  o godzinie 16:00 w Izbie Pamięci w Trzcińsku Zdroju wystąpi zespól muzyki dawnej "Rocal Fuza".Rocal Fuza to formacja wokalno-instrumentalna, specjalizująca się w wykonywaniu muzyki średniowiecza w stylowych strojach z wykorzystaniem kopii epokowych instrumentów takich jak: szałamaje, lira korbowa, fidele, psałterium, harfa gotycka, cymbały, flety proste, symphony, dudy, mandora, pierdziel, krzywuła, Rauschpfaife, Scheitholt, Cornamuse, Kortholt, bębny.
Historia zespołu rozpoczyna się w 1991 roku, kiedy to Ryszard Dominik Dembiński założyciel i kierownik artystyczny rozpoczął działalność Rocal Fuzy. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki średniowiecza i renesansu. 

Oryginalność grupy to przede wszystkim utwory wykonywane tylko na podstawie własnych opracowań i wielość niespotykanych już instrumentów, które w większości powstają w warsztacie założyciela i prowadzącego zespół. 

Ich specyficzna budowa i brzmienie pozwalają na występy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w plenerze z czego grupa bardzo chętnie korzysta. Stylowe stroje, kopie epokowych instrumentów: szałamaje, lira korbowa, fidele, psałterium, harfa gotycka, Rauschpfeife, flety proste, dudy, mandora, kornamuzy, viola da gamba i bębny przywołują ducha minionych epok.

Program zespołu dopasowany jest zawsze do charakteru imprezy, w której grupa bierze udział. Rocal Fuza gra podczas jarmarków, turniejów rycerskich, koncertów i ulicznych przemarszów. Jednocześnie uczestniczy w bardzo prestiżowych koncertach i przeglądach muzyki dawnej w całej Europie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza