Reklama [góra]Jak wiązać szal


Szale są bardzo ważnym dodatkiem zarówno w modzie damskiej jak i męskiej. Dobrze zawiązany szal może nas chronić przed zimnem , ale przede wszystkim może być doskonałym wykończeniem stylizacji i podkreśleniem naszego charakteru. 

Obecnie szale możemy kupić w każdym możliwym kolorze i deseniu, różne są także ich wielkości i kształty. Każdy z nas powinien mieć w swojej szafie, chociaż kilka egzemplarzy, które będą pasować do różnych stylizacji. 

Eleganckie noszenie szala 

Do eleganckich stylizacji musimy mieć oczywiście szale z odpowiedniego materiału. Do płaszczy mogą to być bawełniane szale z domieszką wełny. Przy mniej chłodnych dniach doskonale sprawdzi się kaszmir czy satyna z bawełną. 

Zwróćmy również uwagę na wielkość szala, przy eleganckich stylizacjach nie powinniśmy przesadzać z ich formą. Nie może ona przytłoczyć naszego wyglądu. Szal może być zarówno w klasycznym prostokątnym kształcie jak i w kwadratowym. Mniejsze apaszki można zwinąć tak, by uzyskać wąski pasek, który można ładnie przywiązać do szyi. Ciekawe opcje znajdziecie na https://molton.pl/akcesoria/szal.html

Do zimowych płaszczy szal można wiązać klasycznie wokół szyi. W ostatnich latach bardzo popularne jest składanie szala na pół i przeciąganie go przez środek pętli, przez co otrzymujemy wzór dziewiątki. Takie wiązanie odpowiednie jest zarówno dla pań jak i panów. Jeśli denerwują nas zwisające ramiona szala to po owinięciu na szyi możemy je schować pod spód. 

Kobiety mogą taki szal owinąć tylko raz i spuścić większą jego część na plecach. Długie szale można używać również jako okrycia. Ozdobne połyskujące doskonale sprawdzą się do wieczorowych stylizacji. Możemy nosić je całkowicie rozłożone, zasłaniając się od chłodu bądź zwinięte, wtedy szal swobodnie zwisa z tyłu i z przodu podtrzymywany przegubem ręki. 

Luźne sposoby na wiązanie szala 

W wielu stylizacjach dziennych chodzi przede wszystkim o nonszalancję i luz. Zależy na swobodnym wyglądzie i wiązanie szala ma to podkreślić. Na początek można taki szal po prostu zawiesić na szyi i nie wiązać go w żaden sposób. 

W czasie dnia będzie spokojnie zwisał i przesuwał się z jednej strony na drugą. Możemy też tak założony szal rozłożyć i zapiąć go paskiem od płaszcza. Bardzo dobrze prezentuje się, ale przy mniejszych objętościowo materiałach, jeśli szal będziemy obwijać wokół zawiązanego już wcześniej na szyi. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prostokątny szal przypominał chustę. 

Wystarczy go zawiązać wokół szyi i zostawić sporą jego część. Następnie łapiemy za róg pozostałego elementu, który umieszczamy pod wiązaniem. W ten sposób z przodu zostaje nam trójkątny kształt. 

W zimowych stylizacjach kochamy wielkie szale, w które może się kilkukrotnie owinąć i schować przed zimnem. Tutaj najmodniejsze w ostatnich latach jest wiązanie, które przypomina komin. Po owinięciu wokół szyi wszystkie wystające elementy chowamy pod spód. Nie tylko wygląda to efektownie, ale bardzo dobrze chroni przed zimnem. Wiązanie szala daje niezliczone możliwości, wystarczy tylko stanąć przed lustrem i kombinować z różnymi formami.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.