Reklama [góra]Koncertem pożegnali wieloletnią dyrektor MGOK w Mieszkowicach Barbarę Nowackiej


Mimo, że do odejścia na emeryturę Barbary Nowickiej pozostał miesiąc pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach postanowili podczas październikowego „Koncertu wspomnień” podziękować jej za dwudziestoletnią pracę na niwie kulturalnej. 

„Koncert wspomnień” był poświęcony jej osobie i jej pracy. 25 października podczas koncertu usłyszeliśmy min. piosenki jakie rozbrzmiewały podczas Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni w latach 2002 – 2016 oraz piosenki z koncertów tematycznych, których pomysłodawczynią była Barbara Nowicka.

Po koncercie wszyscy odśpiewali gromkie „Sto lat” i wręczyli jubilatce bukiety kwiatów jako wyraz swego uznania. Następnie został pokrojony okazjonalny tort. Podczas dzielenia tortu na scenie wystąpił Zygfryd Ferdynus.

Składamy gorące podziękowania wszystkim wykonawcom za wspaniałe przygotowanie koncertu, osobom, które przygotowały sałatki oraz ciasta na poczęstunek, wszystkim gościom za obecność i stworzenie wspaniałej atmosfery.

w imieniu organizatorów
Zbigniew Ciszek


Dziękuję !

W piątek 25 października 2019 roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach „Koncert Wspomnień”. Dla mnie dyrektora MGOK Mieszkowice było to spotkanie pełne wzruszeń i przeżyć.
Dlaczego ?
Był to koncert, niespodzianka. Wpisując go do kalendarza jako jeden z ostatnich działań pod moim kierownictwem. (25 listopada jest ostatnim dniem mojej pracy). Poprosiłam instruktora Zbigniewa Ciszka aby zaangażował naszych wokalistów. (Tak mogę i nazywam śpiewające osoby dorosłe, młodzież i dzieci, które zawsze były i są gotowe do uczestnictwa w naszych przedsięwzięciach.)
Po przyjeździe z urlopu, Zbyszek poinformował mnie o tym, że wszystko jest załatwione; piosenki rozdzielone i będzie 20 wokalistów.
W kwestiach oprawy muzycznej imprez mam i miałam pełne zaufanie do instruktora. Razem realizowaliśmy wiele koncertów i spektakli oraz festynów. Zajęłam się sprawami bieżącymi i nadchodzącymi wydarzeniami. W czwartek byłam długo w MGOK kończąc pracę nad albumem na Cecyliadę. W piątek planowałam być w pracy od godz.12, gdyż z córka i wnuczkami miałam jechać do ortopedy. Ale córka mnie wkręciła i zamiast być o 12 dotarłam do pracy o godz. 16. Jakie było moje zdziwienie, kiedy po przyjeździe od razu musiałam pójść do mojego gabinetu i rzekomo załatwić sprawy nie cierpiące zwłoki. Resztę historii znają wszyscy uczestnicy koncertu wspomnień.
Chwila kiedy wchodząc do sali widowiskowej wsparta na ramieniu Zbigniewa Ciszka, widząc tłum gości witających mnie na stojąco i napis 20 LAT DZIEKUJEMY była bezcenna.
Usiadłam już bardzo wzruszona na zaszczytnym miejscu i miałam Swój Benefis!
Wspomnienie mojej prawie 20 letniej pracy rozpoczął prowadzący Z. Ciszek poprzez przypomnienie pracowników MGOK, podsumowanie działalności merytorycznej, w tym realizacji 16 projektów unijnych na sumę 692 000zł (dofinansowanie 602 000zł), autorskich spektakli muzycznych czy koncertów, pozyskiwanie na Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni gwiazd polskiej estrady, przypomnienie wydarzeń i opraw muzycznych.
Zbyszek snuł wspomnienia o naszej pracy a wokaliści śpiewali.
Dla mnie przepiękne wykonania piosenek, które były wykonywane przed laty i na koncercie przez Dorotę, Krysię, Bogusię i Rysię, Kamilę oraz Zbyszka, Jarka, Piotrka, Sławka było uświadomieniem sobie, że razem wykonywaliśmy kawał dobrej roboty i zawsze mogliśmy liczyć na nich. Dziękuję gorąco za wszystko.
Kolejną porcję wzruszeń dostarczyła młodzież wychowana poniekąd w MGOK, uczestnicy wielu konkursów wokalnych, spotkań tematycznych i koncertów. To oni, dziś studenci, uczniowie a zarazem stypendyści i laureaci olimpiad są przykładem na to, że można pogodzić pasje z nauką.
Dziękuję pięknie Jagodzie, Natalii, Agacie oraz najmłodszym Anastazji, Zuzannie, Michalinie, Kalinie oraz Kacprowi i Maksymilianowi.
Po koncercie moi pracownicy: Zbyszek, Beata, 2 Danusie złożyli życzenia. W pamięci zostaną mi ich słowa. „... że najpierw byłam człowiekiem a potem dyrektorem”. Jest to najpiękniejszy komplement jaki może usłyszeć szef od swoich podwładnych...
Dziękuję wszystkim za przybycie i życzenia, które będą mnie mobilizowały do aktywnego życia na emeryturze.


Dziękuję za to:

Pracownikom MGOK, także byłym, Kołom Gospodyń Wiejskich z Zielina, Czelina, Starych Łysogórek, Mieszkowic i Troszyna, Dyrektorom Szkół Gminnych, Dyrektorce Przedszkola Samorządowego, Kierownictwu OPS, Kołu Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego, TMZM, Dyrektorowi Muzeum Pamiątek I AWP i ZM, OSP w osobie Jacka Grędy, Jolancie Maciejewskiej z GOK w Boleszkowicach, Stowarzyszeniowi KROKUS, Grupie 5 wymiar z Morynia, Członkom zespołów Sami Swoi, Dobrawa, Niespodzianka i Mieszki, Kapeli Niedźwiadki,Grupie pań u nas ćwiczących, Przewodniczącej Komisji Kultury: Bożenie Dorywalskiej, Wszystkim gościom koncertu za moc szczerych życzeń i życzliwości, które łączą we wspólnym działaniu.
Moim pracownikom za zorganizowanie spotkania z tak pełną oprawą zarówno duchową jak i smakową. Kieruję podziękowania dla wszystkich, którzy się do tego dołączyli.
Słowa uznana za utrzymanie wydarzenia w takiej tajemnicy.Dziękuję !
Barbara Nowicka

1 komentarz:

  1. Może zatrudnijcie korektora. Raz piszecie Nowackiej potem Nowickiej, a w tytule kolejny błąd: Pożegnali wieloletnią dyrektor......Barbarę Nowackiej. Czy autor skończył jakąś szkołę? Uczył się języka polskiego? Co artykuł to jakiś kwiatek. Panie Redaktorze czas się obudzić!!!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.