Karatecy przywieźli medale z Mistrzostw Polski

W sobotę 12 października w hali SDS w Szczecinie, z udziałem 220 zawodników z 76 klubów, odbyły się XX jubileuszowe Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin open seniorów i juniorów młodszych. 


Organizatorem zawodów był Szczeciński Klub Sportowy Husaria oraz Polski Związek Karate , natomiast Sędzią Głównym zawodów - osobisty uczeń twórcy stylu kyokushin karate Shihan Andrzej Drewniak ( 9 Dan)

Nasz powiat gryfiński oraz Gminę Chojna reprezentował sensei Tomasz Gibowski  (1 Dan) z UKS Karate Kyokushin SHODAN oraz Gminę Moryń sempai Marcin Florczak ( 3KYU) oraz Wanessa Florczak z UKS Karete Kyokushin Moryń.

Po stoczonych walkach w repasażach i kolejnych wygranych walkach oraz o wejście do finału ostatecznie Tomek i Marcin zdobyli brązowe medale klasyfikując się na III miejscu Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin.Nadmienić należy, iż obaj zawodnicy są wychowankami sensei Piotra Kosa (2 Dan).

Dla sensei Tomasza Gibowskiego był to ostatni już sprawdzian przez najważniejszą imprezą w tym roku, gdzie w dniach 25-26 października po raz czwarty będzie reprezentował Polskę na 33. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Porto ( Portugalia).

Wyjazd na zawody został sfinansowany ze środków własnych klubu oraz Gminy Chojna i Moryń.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza