Najtańsze ubezpieczenie na życie - Gdzie szukać?


Ubezpieczenie na życie to polisa, która stanowi finansowe zabezpieczenie przyszłości. Na taką opcję decyduje się coraz więcej Polaków, jednak wiele osób poszukuje przede wszystkim najtańszych ofert. Sprawdź, czy to się opłaca i dowiedz się, gdzie szukać polis na atrakcyjnych warunkach finansowych. 

Ubezpieczenie na życie pozwala stworzyć finansowe zabezpieczenie w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. W ramach polisy ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie lub świadczenie, np. w razie nieszczęśliwego wypadku, śmierci małżonka, dziecka, leczenia szpitalnego itp. Podobnie jak w przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego dostępnego na stronie http://kalkulatorubezpieczen.net.pl, tak i w przypadku polis na życie ubezpieczyciele mają wiele do zaoferowania. 

Najtańsze ubezpieczenie na życie – czy to ma sens? 

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne, dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy w bardzo szerokim zakresie cenowym. Nasuwa się więc pytanie: czy warto decydować się na najtańszą ofertę? 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych potrzeb ubezpieczającego. Zwykle jednak jest tak, że najtańsza polisa oznacza bardzo okrojony zakres ochrony oraz niską sumę gwarancyjną. W praktyce może się więc okazać, że – w razie zdarzenia losowego – wypłacone świadczenie może być dość niskie. 

Jak wybrać dobrą polisę na życie? 

Ubezpieczenie na życie powinno być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych oczekiwań. W doprecyzowaniu szczegółów pomoże m.in. taki serwis jak np. www.rankingubezpieczennazycie.pl. Wystarczy poświęcić 5 minut, aby otrzymać indywidualną wycenę – ofertę poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. 

Pamiętaj, że na cenę dobrego ubezpieczenia na życie wpływa kilka czynników. Istotną rolę odgrywają: 
  • wiek ubezpieczającego,
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej, 
  • suma ubezpieczenia, 
  • rozszerzenia podstawowej umowy, 
  • czas trwania umowy ubezpieczeniowej. 
Jak wynika z kalkulacji, dobre ubezpieczenie na życie dostępne jest m.in. u takich ubezpieczycieli jak: Nationale Nederlanden, Prudential, MetLife, AXA Życie. 

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokonuje kalkulacji na podstawie wewnętrznych zasad. Dlatego dobrze jest porównać oferty, korzystając z serwisu porównywarkowego. 

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza