Nauczyciele będą kontynuować protest


Związek Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że 15 października rozpocznie się bezterminowy strajk włoski. Uczestniczący w nim nauczyciele będą wykonywali tylko obowiązki, które są opisane w statutach. 


Nauczyciele związani z ZNP w ankiecie, która została przeprowadzona we wrześniu opowiedzieli się za nie wykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej szkole, przedszkolu lub placówce. Oznacza to, że nauczyciele biorący udział w proteście nie będą prowadzić zajęć dodatkowych, brać udziału w zielonych szkołach czy wycieczkach. 

Według danych podanych przez ZNP ankietę w formie papierowej wypełniło 227 567 osób. W postulatach jakimi w pierwszej kolejności powinno zająć się Ministerstwo Edukacji wymieniono oprócz podniesienia wynagrodzeń również zmniejszenie biurokracji.


fot. archiwum / ilustracyjne
Redakcja

7 Komentarze

 1. Kaczyński z Ziobro powsadza was wszystkich do więzienia za te wasze strajki! Już nie mogę się doczekać 13.października aby mój król znów wygrał... Bo my z PiS to jesteśmy najuczciwsi na świecie tak jak nasz prorok z Torunia! A i tak dalej będziemy promować ruski węgiel bo tylko tego naszego lichego to Platforma pilnowała i nie dawała zarabiać innym!

  OdpowiedzUsuń
 2. co ty piszesz za głupoty dobrze sie czujesz anonimowcu posrany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to prowokacja , trzeba czytać ze zrozumieniem:)

   Usuń
 3. Głupie.Uczniowie będą tylko cierpieć,a nic tym nie wywalczą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie podali ile z wypełnionych ankiet było na tak w sprawie strajku. Chojna24 słaba ta wasza akcja poparcia KO bo to kolejny artykuł mający za zadanie żeby nie głosować na PiS

  OdpowiedzUsuń
 5. Dajcie spokój z tymi strajk ami!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jasne! Tylko za co będziemy żyć!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza