Przywieźli dwa medale z Mistrzostw Europy w Portugalii [foto]


Dużym sukcesem zakończył się udział zawodników klubu UKS Karate Kyokushin Shodan w Chojnie - Tomasz Gibowskiego i Daniela Gibowskiego na Mistrzostwach Europy w Portugalii. 
33. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w dniach 25-26 października w miejscowości Vila do Conde w Portugalii. Polskę oraz nasz region reprezentował po raz czwarty sensei Tomasz Gibowski oraz po raz drugi Daniel Gibowski z UKS Karate Kyokushin Shodan w Chojnie.

W zawodach brało udział 350 zawodników z 26 krajów Europy i nie tylko, bo z Armenii, Kazachstanu, Libanu. Organizatorem Mistrzostw była Portugalska Organizacja Kyokushin KWF, na czele z shihan Antonio Pereirra. Sędzią głównym zawodów był osobisty uczeń Marusatsu Oyamy i Prezydent Światowej Organizacji KWF shihan Antonio Pinero, a sekretarzem generalnym shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Fernano Perez, a sędzią weryfikacyjnym shihan Robert Wajgelt.

Nasi zawodnicy przywieźli dwa brązowe medale – sensei Tomasz Gibowski w kumite Master Man Open, a Daniel Gibowski w kata juniorów ( 16-17 lat). Wyjazd i udział w Mistrzostwach Europy został sfinansowany z dotacji Gminy Chojna oraz środków własnych.

Redakcja

3 Komentarze

Nowsza Starsza