Reklama [góra]


Sezon na "skrobanie" szyb rozpoczęty. Uważaj, aby nie narazić się na mandat


Słupki rtęci na termometrach pokazują temperaturę zbliżoną do -1 stopnia Celsjusza, a to oznacza, że kierowcy muszą wstawać wcześniej aby przygotować swoje pojazdy do porannej jazdy. 


Skrobanie szyb do najprzyjemniejszych nie należy. Zazwyczaj uruchamiamy silnik w pojeździe, włączamy ogrzewanie i dopiero wtedy zabieramy się za szyby. Nie każdy jednak wie, że za takie działanie możemy otrzymać... mandat. 

Przepisy kodeksu drogowego mówią o tym, że kierowca nie może oddalić się od pojazdu gdy uruchomiony jest silnik, nawet w sytuacji gdy stoi on w miejscu i ma zaciągnięty hamulec ręczny. Prawo zabrania również postoju pojazdu z włączonym silnikiem dłużej niż minutę ze względu na hałas i emisję spalin. Za pierwsze wykroczenie możemy otrzymać mandat w wysokości 100 złotych a za drugie policjant może ukarać nas kwotą nawet 300 złotych. 

Jeszcze większy mandat, w wysokości 500 złotych, możemy zapłacić jeżeli nie przygotujemy naszego pojazdu do jazdy a w aucie będziemy mieć ograniczoną widoczność.

Wnętrze pojazdu i nawiewy znacznie szybciej ogrzeją się gdy auto będzie w ruchu. Podczas postoju auto rozgrzewa się po prostu wolniej. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.