Większe wsparcie dla drogi Trzcińsko-Zdrój – Białęgi


Ponad dwukrotnie Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zwiększył wsparcie dla realizowanej przez Powiat Gryfiński przebudowy drogi powiatowej Trzcińsko-Zdrój – Białęgi. Zadanie obejmuje rozbiórkę istniejącej i wykonanie nowej, asfaltowej nawierzchni. Aneks do umowy przekazał wicemarszałek Jarosław Rzepa.

- Od pierwotnego podpisania umowy wsparcia w maju br. minęło już trochę czasu, zmieniły się warunki, na które musieliśmy zareagować. Cieszę się, że nasze wsparcie poprawi komfort, ale i bezpieczeństwo podróży dla okolicznych mieszkańców – powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.


Już nie 300 tys. zł, a blisko 715 tys. zł środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego powędruje do Powiatu Gryfińskiego. Środki te pozwolą na modernizację liczącego prawie 1 km odcinka na trasie Trzcińsko Zdrój – Białęgi. Inwestycja obejmuje przebudowę odcinka drogi relacji Trzcińsko Zdrój – Gogolice. Wykonana zostanie nowa, szeroka na 5 metrów nawierzchnia z masy bitumicznej oraz obustronne pobocza o szer. 0,5 m. Całkowity koszt inwestycji to 1,27 mln zł.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza