Reklama [góra]Zamiast zastępcy burmistrza będzie sekretarz


Wraz z końcem listopada 2019 roku zlikwidowane zostanie stanowisko zastępcy burmistrza w gminie Trzcińsko-Zdrój. Tę funkcję od roku pełni Barbara Ignaczak. 


Barbara Ignaczak (na zdjęciu z prawej) stanowisko wiceburmistrza objęła 26 listopada 2018 roku. W przeszłości kierowała między innymi Miejskim Ośrodkiem Kultury w Moryniu, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bierzwniku i była zastępcą dyrektora Centrum Kultury w Chojnie. 

Sekretarz zamiast wiceburmistrza

Jakiś czas temu, w rozmowie z naszym dziennikarzem, burmistrz Bartłomiej Wróbel podkreślał, że jest to realizacja jego obietnic wyborczych. Zamiast zastępcy burmistrza w Urzędzie Miejskim będzie pracował sekretarz. Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, która obowiązuje od 1 stycznia 2009 roku, funkcja sekretarza jest obowiązkowa na wszystkich szczeblach samorządu. Osoba pracując na tym stanowisku zajmuje się głównie organizacją i koordynacją pracy urzędu czy zarządzaniem zasobami ludzkimi. 

Kto będzie zatrudniony w Trzcińsku-Zdroju? 

Na początku października ogłoszono nabór na stanowisko sekretarza. Wpłynęły trzy oferty, jedna z kandydatek wycofała się z dalszego toku postępowania. W następnym etapie rekrutacji, czyli rozmów kwalifikacyjnych, które odbędą się w środę 30 października, wezmą udział Aneta Dziedzic z Morynia oraz Małgorzata Gabryś — Portkowska z Lubiechowa Górnego. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.