Reklama [góra]Znęcał się i poniżał swoją partnerkę. Grozi mu do 5 lat więzienia


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których ubliżał pokrzywdzonej wyzywając ją wulgarnymi słowami, szarpał, groził jej pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia a także wyganiał pokrzywdzoną z domu i rzucał jedzenie na podłogę.

Sytuacja miała miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Gryfino. Mężczyzna w wieku 48 lat znęcał się nad swoją partnerką od 1 do 20 kwietnia 2019 roku. Podejrzany był w przeszłości karany sądownie.

- Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z żoną znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Z zeznań pokrzywdzonej, jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu wszczynał liczne awantury domowe. W trakcie tych awantur zachowywał się agresywnie, ubliżał pokrzywdzonej wyzywając ją wulgarnymi słowami szarpał za rękę oraz za ubranie. Ponadto agresywny mężczyzna wyganiał swoją żonę z mieszkania. Poczynione ustalenia pozwoliły dodatkowo na przedstawienie podejrzanemu zarzutu wywierania wpływu na pokrzywdzoną, poprzez grożenie jej pozbawieniem życia, w przypadku zgłoszenia na Policji faktu znęcania — informuje prokuratura. 

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu. 

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

fot. pixabay / ilustracyjne

1 komentarz:

  1. Też słyszałam o takim jednym, co go koledzy od żony odrywali. Nie mógł już mieszkać w swoim mieście, więc przeniósł się w pobliże Chojny.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.