Reklama [góra]Były wiersze, patriotyczne śpiewanie i wykład profesora z US [foto]


Kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę była okazją do spotkania mieszkańców Mirowa, aby uczcić nasze święto narodowe. 

Nie obeszło się bez wierszy w wykonaniu najmłodszych Mirowian oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ale dla ludzi związanych z tym sołectwem oraz naszym regionem jest to przede wszystkim okazja do spędzenia czasu w swoim towarzystwie przy cieście, kawie i herbacie oraz powspominaniu przeszłości oraz popatrzeniu w przyszłość. 

W tym roku mieszkańcy gościli prof. dr hab. Uniwersytetu Szczecińskiego Radosława Skryckiego z krótkim, ale bardzo interesującym wykładem na temat historii Mirowa i naszego regionu. 

Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać wspomnień jednej z pierwszych mieszkanek Mirowa, nieżyjącej już niestety Henryki Skryckiej. Recytowano też wiersz nieżyjącej już poetki wiejskiej Leonii Zienkiewicz, w którym to z humorem opisuje zebranie wiejskie i jego uczestników.

Kulminacją tego spotkania była informacja o dofinansowaniu, które sołectwo otrzymało na projekt „Kuźnia talentów” oraz siłownię plenerową w ramach programu „Społecznej Rewitalizacji”.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.