Reklama [góra]


Podczas wyprzedzania potrącił rowerzystę. Ranny śmigłowcem trafił do szpitala [foto]


Do potrącenia rowerzysty doszło w poniedziałek 11 listopada w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 124 pomiędzy Łaziszczami a Orzechowem, na pograniczy gmin Chojna i Cedynia. 


Jak udało nam się ustalić, kierujący samochodem osobowym marki BMW uderzył w prawidłowo jadącego rowerzystę podczas manewru wyprzedzania. Ranny mężczyzna został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala, ma liczne złamania. 

24 komentarze:

 1. Kierowca BMW powinien pokryć wydatki leczenia i rehabilitacji kolarza. Sprawdziło by się powiedzenie BMW tzn. Będziesz Miał Wydatki. Widać, że niektóre auta odbierają rozum.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za rowerzystów się powinni wsiąść.
  Zero oznakowania, a jakaś kamizelka? , odblaski w rowerze to nie wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wsiąść to se możesz "do pociągu byle jakiego" i oby Cie wywiózł daleko.

   Usuń
  2. Ucierpiał profesjonalny kolarz. Gdyby nie sprzęt m.in. kask, helikopter nie miałby kogo zabierać. Gratuluje inteligencji.

   Usuń
  3. a gdzie jakieś oświetlenie tego profesjonalisty? Nagminne. Rower za dziesiąt tysięcy i brak lampki.

   Usuń
  4. Jeżdżę rowerem szosowym , mam oświetlenie Garmin Varia ( tył , to radar , który informuje mnie o pojazdach jadących za mną )...Ale nic to nie da , bo , jak widać debili w samochodach niestety jest coraz więcej...Nagrywam każdy trening kamerą Go Pro i wielu pseudo "kierowców" już żałuje , że nieprzepisowo mnie omijali !!!

   Usuń
  5. jeszcze trochę to na drogę autem będzie zakaz wjazdu, bo rowerzyści...

   Usuń
  6. Niebezpieczni powinni mieć zakaz wjazdu zawsze, bo stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Potem z państwowej kasy trzeba takiego leczyć, albo ofiary.

   Usuń
 3. Wiadomo, co z rowerzystą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.facebook.com/332570067578506/photos/a.334812070687639/534276700741174/?type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARC7sYUqdzshAJCfd6k_JOZcpEgeN0HubsnaV63txtrFNKvf3rrFfkYAOd4L_d0QiS5zGgsbAOutO5v7s6Bm6VdD_JXT728GoR1j63uMEAAio-Pznl_tgTMR3cHlXmKQX_wKnSKDDxsn_dcWMxYueJiWJeBfDSEo2d4WtrjxwmROzKSh-ltnT0N_YMDeid6gd0jqSj7Jrbjak8kyqow11J3P3woPWT4kfTRyGPyHQ12jFbkUlcnB_Rdhz_s-lICJK5sqeKwtp9NxDsIeXp7wj3mGb80tTs6BB76sNGzJWTopAFaRN3kItD9N6m_oNbkJUvP7FbKapHFJKzEKL9ykQFc&__tn__=-R

   Usuń
 4. Że taki idiota nie wjedzie w drzewo tylko w drugiego człowieka. Szok.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kierowca znany wśród rowerzystów. Doigrał się i przy okazji prawie nie zabił człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla rowerów to ścieżki rowerowe
  Gonić ich z dróg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciebie z Polski bym wygonił za pisanie takich pierdół.

   Usuń
  2. Tak ciężko szanować ske nawzajem? Jesteśmy jednym narodem... Trochę zrozumienia i szacunku...

   Usuń
  3. Dla samochodów przekraczających dozwoloną prędkość to tory wyścigowe.
   Gonić ich z dróg

   Usuń
 7. Ciekawe czy jest z siebie dumny? Znając polskie przepisy, za tydzień będzie robił to samo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobnie jak ten, ktory na S7 niedawno jechal 300 km/h.

  OdpowiedzUsuń
 9. Szybkiego powrotu do zdrowia dla kolarza!
  Dla sprawcy natomiast szybkiego ukarania i wyciągnięcia konsekwencji za swój czyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiego ukarania? Tak jak już ktoś pisał, za tydzień będzie robił to samo, kto wie czy już z powrotem nie siedzi za kółkiem? W naszej gminie brak jest drogówki, widać to szczególnie w Chojnie nocą. Wyścigi w środku miejscowości. Policja pojawia się po wypadku i tyle. Co oni robią w tym budynku?

   Usuń
 10. Wprowadzić zakaz wjazdu rowerzystom na drogę i oraz będzie mniej wypadków. Droga jest dla aut. A jeśli kolarze na własne życzenie włączają się do ruchu to powinni mieć pretensje tylko do siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram. Powinno się też zakazać jazdy samochodami po drogach, bo wtedy wypadków nie byłoby w ogóle. Witaj w klubie idiotów.

   Usuń
 11. Głupek ten z bmw. Mógł polem wyprzedzać
  Przecież droga służy dla rowerzystów. Masakra jacy ludzie...
  Albo mógł na ścieżkę rowerowa jechać w str Radostawia.bmw się zmieści na pas rowerowy, Tam rowerzystów mało, bo oni drogę maja do jazdy... Auto jak by wjechało na ścieżkę rowerowa to odrazu, mandat itp. A te chu** jak wyjeżdżają na drogę to zero konsekwencji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ktoś nie potrafi prawidłowo i bezpiecznie wykonać manewru wyprzedzania, to nie powinien siadać za kółko. Teraz potrącił rowerzystę, jutro wyprzedzając przywali w inny samochód. Jak ktoś nie potrafi jeździć to zagraża wszystkim, nie tylko kolarzom, a o tym kierowcy krążą opowieści. Kupił furę i rozum odebrało.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.