Dlaczego dobór okien i drzwi jest ważny? Tłumaczą specjaliści


Odpowiednio dobrane okna zapewniają komfort w domu, mieszkaniu lub biurze poprzez utrzymywanie optymalnej temperatury wnętrza, bezpieczeństwo antywłamaniowe, a także izolację przed hałasem z zewnątrz. Na rynku funkcjonuje wielu producentów stolarki okiennej. To powoduje duże różnice w cenach, a także właściwościach użytkowych poszczególnych produktów.

Co jest ważne przy zakupie okien?


- Przy wyborze okien lub drzwi powinniśmy przede wszystkim zacząć od tego, do jakiego obiektu będą nam potrzebne. Do domu zastosujemy okna o innych parametrach niż np. do mieszkania na piętrze czy w biurze — mówi nam Andrzej Berdzik, Partner Handlowy firmy „MS więcej niż OKNA” Sp. z o.o. , możemy wybierać między oknami z profili PCV, Aluminium czy drewna.

Do wyboru mamy mnóstwo różnych rozwiązań – wielogabarytowe okna i drzwi tarasowe HST, które możemy zamontować na niemal całej ścianie; okna przypominające aluminium, lub drewno, a są wyprodukowane z profili PCV; a także supermodne modele wyróżniające się wąskimi profilami, przeznaczone szczególnie do budynków objętych nadzorem Konserwatora Zabytków. Większość z nich dostępna jest w szerokiej palecie wzorów i kolorów (nawet w głębokiej czerni).

Okna muszą spełniać nie tylko walory estetyczne. Dzięki zastosowaniu produktów o odpowiednich parametrach będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze np. na ogrzewaniu. Energooszczędność to jedna z podstawowych cech, na którą powinno się zwrócić uwagę przy zakupie. Najważniejszy jest tu współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw. Im niższa jego wartość, tym lepiej. Świadczy to o wysokiej termoizolacyjności i oznacza, że w chłodne dni mniej ciepła będzie uciekać z domu. Takie okna pomogą nam utrzymać optymalną temperaturę we wnętrzach, a jednocześnie ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

Jeśli do tego wybierzemy odpowiednie, ciepłe szyby o wysokim współczynniku przenikania światła (Lt), zagwarantujemy sobie doskonałe doświetlenie wnętrza domu najzdrowszymi, naturalnymi promieniami. 

Przy wyborze okien i drzwi warto spotkać się ze specjalistami. W solidnej firmie otrzymamy bezpłatną pomoc fachowca w doborze odpowiednich produktów. 


- W naszej firmie mamy bardzo szeroki wybór okien, drzwi, rolet i żaluzji. Podczas spotkania proponujemy naszym klientom różne rozwiązania, tak aby były one dla nich jak najkorzystniejsze — dodaje Berdzik.


Na co zwrócić uwagę? Okna powinny być szczelne, zapewniać ochronę przed silnym wiatrem i deszczem. Jeżeli obiekt znajduje się w głośnej okolicy, warto zwrócić uwagę na współczynnik tłumienia hałasu danego modelu (Rw wyrażony w dB). 

Warto również nieco uwagi poświęcić rozwiązaniem antywłamaniowym. Obecnie proponowane modele stolarki mogą być bowiem wyposażone w specjalne okucia znacznie utrudniające sforsowanie okna. Dla przykładu w stolarce MS więcej niż OKNA w standardzie zastosowano np. specjalne antywłamaniowe zaczepy współpracujące z ryglami grzybkowymi, a także klamki z mechanizmem Secustik zabezpieczające przed otwarciem okna z zewnątrz. 

Jeśli mowa o bezpieczeństwie, warto rozważyć zakup również innych rozwiązań. W pokojach dziecięcych można zastosować tak zwane zamki woźnego. Dzięki nim okna mogą zostać otwarte wyłącznie przez dorosłych. Z kolei zastosowanie specjalnych laminowanych szyb wyeliminuje ryzyko skaleczenia się nawet po jej zbiciu.

Oferta firmy MS więcej niż OKNA cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem przedsiębiorców z branży budowlanej — Okna i drzwi są bardzo ważnym elementem w budownictwie, przy usługach wykonywanych przez moją firmę cenię sobie wysoką jakość produktu, dlatego bazuje na oknach i drzwiach z grupy MS. To bardzo dobre produkty. Widać, że to prawdziwi profesjonaliści w tej branży — mówi nam Jacek Wroński, którego firma "Proste Domy" (www.prostedomy.com.pl) zajmuje się budowaniem energooszczędnych domów z wysokiej jakości materiałów, które są gotowe w bardzo krótkim czasie — nawet do 3 miesięcy. 

Grupa MS więcej niż OKNA jest jednym z liderów wśród polskich producentów okien i drzwi i bardzo dobrze rozpoznawalną na rynku marką. Firma powstała w 1991 roku, posiada 100% polskiego kapitału. Łącznie przedsiębiorstwa z grupy zatrudniają blisko 500 pracowników. 


Kontakt do Partnera Handlowego obsługującego nasz region: 
Andrzej Berdzik — tel. 699 125 422
Piotr Skorupa — tel. 885 544 321
www.ms.pl
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza