Reklama [góra]Jerzy Romaniuk laureatem nagrody starosty gryfińskiego w kategorii "Kultura" [foto]


Jerzy Romaniuk został laureatem Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu w kategorii "Kultura". 

Pozostali nominowani w tej kategorii byli Aleksandra Bałachowska-Jagusz oraz Teatr Eliksir. 

Jerzy Romaniuk to kombatant i pionier Ziemi Gryfińskiej, sybirak, prezes Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP w Gryfinie. Do Gryfina przyjechał z Wołynia w kwietniu 1946 r. i mieszka tu do dziś. Osoba niezwykle aktywna. Pisze wiersze, angażuje się w działalność społeczną i artystyczną. Od kilku lat jest aktorem Teatru Eliksir – teatru seniorów, działającego od 2012 r. w Gryfińskim Domu Kultury i współpracującego z Gryfińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.
Swymi wspomnieniami i twórczością chętnie dzieli się z młodzieżą szkolną oraz dorosłymi mieszkańcami naszego regionu, przyjmując zaproszenia na wszelkiego rodzaju spotkania.
W 2019 r. wydał książkę ze wspomnieniami i utworami poetyckimi pt. „Przeminęło z czasem. Wspomnienia”. Jest także inicjatorem postawienia w Gryfinie pomnika słynnego na cały świat niedźwiedzia Wojtka, mianowanego do stopnia kaprala, który wraz z żołnierzami armii Andersa przeszedł cały szlak bojowy aż do Monte Cassino. Usytuowanie pomnika w Gryfinie nie jest przypadkowe, bowiem jednym z opiekunów tego niezwykłego zwierzęcia był Szymon Romaniuk – pochowany na gryfińskim cmentarzu starszy brat pana Jerzego.

Uroczysta gala podczas której wręczone zostały Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu 2019 odbyła się w czwartek 14 listopada.

Gala była transmitowana na żywo na portalu chojna24.pl oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Całe nagranie można obejrzeć tu [kliknij]Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.