Reklama [góra]Sara Kierul z nagrodą starosty w kategorii "Sport" [foto]


Sara Kierul została laureatką Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu w kategorii "Sport". 

Pozostali nominowani w tej kategorii to Bański Klub Piłkarski "Iskra" oraz Jacek Gołuch i Anna Grzelak. 

Sara to 17-letnia mieszkanka Chojny, trenująca piłkę nożną, grająca na pozycji bramkarza. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiała w wieku 7 lat w MKS Odra Chojna. Później reprezentowała kluby MKS Olimpia Szczecin, AZS Wrocław i niemiecki klub SV Blau Weiss Hohen Neuendorf. Obecnie reprezentuje MKS Olimpia Szczecin występujący w Ekstralidze Kobiet (najwyższy poziom rozgrywkowy piłki nożnej kobiet w Polsce). Od 2013 r. regularnie powoływana jest na konsultacje i zgrupowania oraz na mecze reprezentacji Polski Kobiet w piłce nożnej w kat. wiekowych U-15, U-17 i obecnie do U-19. W 2018 r. reprezentowała Polskę w rozgrywanych na Litwie Mistrzostwach Europy Kobiet w piłce nożnej w kat. U-17, a w marcu 2019 r. w Szwecji brała udział w turnieju kwalifikacyjnym Elite Round, którego stawką był awans na Mistrzostwa Europy Kobiet rozgrywanych w Bułgarii. Sara, wraz z koleżankami z reprezentacji na początku rozgrywek pokonały zespół Szwecji 2-0, następnie wygrały ze Słowacją 1-0. W ostatnim decydującym o awansie spotkaniu z zespołem narodowym Hiszpanii (aktualnym Mistrzem Świata w kat. U-17) zawodniczki polskiej drużyny musiały uznać wyższość rywalek przegrywając 3-0.

Uroczysta gala podczas której wręczone zostały Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu 2019 odbyła się w czwartek 14 listopada. 


Gala była transmitowana na żywo na portalu chojna24.pl oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Całe nagranie można obejrzeć tu [kliknij]
Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.