Reklama [góra]Michał Kijo z nagrodą starosty w kategorii "Pro Publico Bono" [foto]


Michał Kijo została laureatem Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu w kategorii "Pro Publico Bono". 

Pozostali nominowani w tej kategorii to Koło Gospodyń Wiejskich "Krzymowianki" z Krzymowa w gminie Chojna oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych "Jesteśmy". 

Michał Kijo to 26-letni mieszkaniec Mieszkowic, który w listopadzie 2018 r. zaangażował się w pomoc dla 8 rodzin, które po wybuchu pożaru w kamienicy w centrum Mieszkowic, straciły cały dorobek życia i dach nad głową. Na portalu zrzutka.pl zorganizował zbiórkę pieniędzy dla pogorzelców, która w błyskawicznym tempie rozwinęła się na ogromną skalę. Niezwykła okazała się też moc Facebooka, gdzie informacja o zbiórce rozeszła się tak szybko, że w ciągu kilku godzin udało się uzbierać najpotrzebniejszą odzież i obuwie. W kolejnych dniach, dzięki telewizji, gazetom regionalnym i Facebookowi, wieść o tragedii w Mieszkowicach i zbiórce organizowanej przez Michała sprawiła, że przekazanych darów wystarczyło dla wszystkich pogorzelców, ale też dla wielu potrzebujących w gminie Mieszkowice oraz w sąsiednich gminach, a nawet województwie.
Tuż po tragedii w Mieszkowicach, założył na Facebooku fanpage „Mogę – pomogę” wspierający pogorzelców. Niedługo potem przekształcił się on w fanpage mogący pomóc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują, miejsce, gdzie każdy z każdym może się czymś podzielić. Funpage działa do dziś, a ludzie chętnie pomagają. Dzięki udostępnianiu, posty Michała trafiały i nadal trafiają do minimum 2 000, a nawet 30 000 odbiorców. Pomoc dla 13-letniej Ilony, która tuż przed wakacjami dowiedziała się, że choruje na białaczkę, wsparcie finansowe przy odbudowie spalonego domu pani Mileny i jej rodziny, zbiórka ubrań dla małej niepełnosprawnej dziewczynki i jej, także niepełnosprawnej mamy – to tylko niektóre z wielu akcji wspieranych przez Michała na jego funpage’u…

Uroczysta gala podczas której wręczone zostały Nagrody Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu 2019 odbyła się w czwartek 14 listopada. 


Gala była transmitowana na żywo na portalu chojna24.pl oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Gryfinie. Całe nagranie można obejrzeć tu [kliknij]Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.