Reklama [góra]Jesteśmy już z Wami 10. lat! Okrągły jubileusz chojna24.pl


Dokładnie 16 października 2009 roku o godzinie 16:35 pod domeną www.chojna24.pl pojawił się pierwszy post informujący o starcie projektu. Właśnie wtedy powstał pierwszy internetowy portal w powiecie gryfińskim. 

Na pomysł wpadł Paweł Sławiński, który stworzył pierwszy projekt strony i forum bazujące na popularnym wtedy systemie "phpBB". Domena została zarejestrowana kilka miesięcy wcześniej, w styczniu 2009 roku. Bardzo szybko platforma stała się najpopularniejszym źródłem informacji w regionie. 

Przez lata zmieniał się nie tylko wygląd portalu ale również ludzie, którzy go współtworzyli. Przez wiele lat czytelnicy mogli podziwiać świetne fotografie wykonane przez Wojciecha Stańczyka, ciekawe materiały wideo tworzył Przemysław Kaweński, który po trzech latach z naszego portalu przeszedł do regionalnej rozgłośni "Twoje Radio". 

Jako pierwsi informowaliśmy o najważniejszych wydarzeniach w regionie, nie zawsze były to radosne informacje. Często musieliśmy zmagać się z trudnymi tematami. Nasz portal informuje i inspiruje. Od początku towarzyszyło nam hasło "i wiesz więcej", które po kilku latach zostało zmodyfikowane na "Codziennie czytam [chojna24.pl] i wiem więcej...". Jako jedyni w regionie tworzymy profesjonalne treści wideo i reportaże, które są stałym elementem portalu. Współpracujemy od wielu lat z ogólnopolskimi telewizjami i redakcjami. 

W naszej historii było wiele ważnych momentów. Wiosną 2014 roku zaprezentowaliśmy zupełnie nowy wygląd strony oparty na nowoczesnym silniku CMS. Znacznie wcześniej utworzyliśmy kanał w popularnym serwisie wideo - YouTub, ale regularne treści zaczęliśmy publikować od 2013 roku. Jednym z pierwszych reportaży wideo był ten zrealizowany w miejscowości Kłosów w gminie Mieszkowice. 


W 2015 roku otworzyliśmy naszą redakcję przy ulicy Bałtyckiej 14, tam znajduje się nasza siedziba do dziś. W tym samym roku zaczęliśmy realizować transmisję na żywo, rozpoczęliśmy od własnych programów z naszego studia. 

Wejście do redakcji w 2015 roku
Od początku jesteśmy liderem w internecie. Według serwisu speedtest.com jesteśmy najpopularniejszym portalem w powiecie gryfińskim, mając blisko dwa razy więcej czytelników niż portale gryfińskie. Wśród mediów z regionu jesteśmy również najczęściej cytowanym źródłem w mediach o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. 

W 2017 roku znacznie rozszerzyliśmy nasz zasięg i oprócz powiatu gryfińskiego publikujemy informacje z sąsiedniego powiatu myśliborskiego. 

Największy udział w naszym sukcesie mają czytelnicy, codziennie pracujemy dla Was. Serwis tworzymy również dzięki informacjom, zdjęciom i filmom otrzymany od Was. Dziękujemy!

W kolejnych artykułach zaprezentujemy archiwalne materiały, powiemy jak wyglądały początki tworzenia chojna24.pl i jak portal zmieniał się przez lata. 

fot. ilustracyjne: thinkstockphotos.com

2 komentarze:

  1. Kiedy popijawa?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystkiego najlepszego!
    Dobrych tematów, abyście zawsze byli pierwsi...

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.