Reklama [góra]Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek [foto]


W poniedziałek 4 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Moryniu obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i znakomity moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują nam ważne prawdy życiowe, uczą uniwersalnych wartości moralnych.

W związku z tym wyjątkowym świętem bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy pierwszej wraz z wychowawcą Dorotą Pietrzak. Celem spotkania była popularyzacja klasycznych, znanych bajek i bajeczek dla najmłodszych. Dzieci rozpoczęły bajkową przygodę od losowania z tajemniczego kuferka rekwizytów oraz dopasowania ich do odpowiedniej opowieści. Nie zabrakło również bajkowych zagadek, oddzielania grochu od fasoli czy układania puzzli. 

Wszystkie zabawy wymagały wykazania się przez uczniów znajomością treści, tych znanych i mniej znanych. Po wizycie w bibliotece maluchy  udały się do pracowni plastycznej MOK, gdzie pod okiem instr. plastyki Barbary Sobolewskiej wykonały prace przedstawiające ulubionego bohatera z bajkowej krainy. Na zakończenie, w podziękowaniu za udział w zajęciach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Miejska Biblioteka Publiczna składa serdeczne podziękowania dzieciom oraz D. Pietrzak za udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek.

Magdalena Kiełbasa
Miejska Biblioteka Publiczna w MoryniuBrak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.