Reklama [góra]Sprawcy rozboju zasiądą na ławie oskarżonych


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego Gryfinie akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którym zarzuca się to, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na pokrzywdzonym, w ten sposób, że po uprzednim doprowadzeniu go do stanu bezbronności poprzez uderzanie pięściami po całym ciele zabrali w celu przywłaszczenia telefon komórkowy, pieniądze oraz dokumenty.

Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 24 kwietnia 2019 r. w Mieszkowicach, gdy pokrzywdzony wracał ze sklepu został zaatakowany przez dwóch nieznanych jemu mężczyzn. Sprawcy zaczęli bić pokrzywdzonego pięściami po całym ciele a następnie ukradli jego telefon komórkowy, pieniądze i dokumenty, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia.

Pokrzywdzony bezpośrednio po dokonanym rozboju powiadomił o tym fakcie Policję. Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do ustalenia i zatrzymania obu podejrzanych. Następnie na wniosek prokuratora sprawców aresztowano. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Jeden z podejrzanych w wieku 23 lat był w przeszłości karany sądownie, zaś drugi mężczyzna mający lat 18 nie był wcześniej karany. Za zarzucany obecnie podejrzanym czyn m. in. na podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

6 komentarzy:

 1. Takie patusy powinny byc odrazu utylizowane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój stary powinien być rozjebany kurwa a ulylizowany to ty masz rów

   Usuń
  2. Zawsze mozna rozlozyc na organy, po co od razu utylizowac. Szkodzil innym za zycia to pomoze innym po smierci. W polsce resocjalizacja w wiezeniach nie dziala, szkoda czasu i podatnikow pieniedzy

   Usuń
 2. Co sie pocisz dziecko pewnie to twoi kolesie.skoncz gimnazjum i wtedy sie wypowiadaj.😁pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech zgadne czy jednym z bandytów był ciocia "Bocian"jesli tak to utylizacja tego smiecia jest zasadna

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.