Reklama [góra]Szykują się olbrzymie podwyżki za śmieci


W czwartek 7 listopada radni Rady Miejskiej w Chojnie zajmą się wysokością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jedna ze stawek, która jest zaproponowana w projekcie uchwały oznacza wzrost o ponad 100 procent. 

Kilka dni temu w artykule Zmieni się stawka za wywóz śmieci. Mieszkańcy będą płacić na podstawie... zużycia wody informowaliśmy o zmianie metody naliczania opłaty za śmieci na terenie gmin należących do Związku Gmin Dolnej Odry, która w ocenie mieszkańców oznacza podwyżkę opłat. Wysokością stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi zajmie się teraz gmina Chojna, która zadanie to realizuje we własnym zakresie. 

Obecnie mieszkańcy gminy płacą kolejno 16 zł od osoby za śmieci segregowane i 20 zł za odpady zmieszane. W projekcie uchwały, którym zajmą się radni wpisano nowe stawki, które miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku. Jeżeli projekt zostanie przyjęty, mieszkańcy zapłacą kolejno 19,50 zł (podwyżka 3,5 zł) za odpady zbierane w sposób selektywny i aż 58,50 zł (podwyżka 38,50 zł) za odbiór odpadów nieselektywnych. 

Transmisję na żywo z obrad będzie można w czwartek obejrzeć na naszym portalu. 

20 komentarzy:

 1. Może niech jeszcze podniosą sobie diety, bo za niskie mają, nieroby śmierdzące!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Radni nie powinni brać żadnych diet. Jest to służba społeczna dla dobra lokalnej społeczności.

  OdpowiedzUsuń
 3. to się nazywa kradzież a najlepiej okrada się tych co nie mogą się przed tym obronić a może by tak bogatym naliczać więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja proponuję biednych raz w tygodniu chłostać wtedy będzie sprawiedliwie bogaty zapłaci więcej no a biedny chłoste ok?

   Usuń
 4. PROPONUJE ABY WŁODARZE GMINY OPUBLIKOWALI WYKAZ ILE OSÓB BĄDŹ GOSPODARSTW DOMOWYCH NIE PŁACI ZA ŚMIECI I JAKA JEST KWOTA ŁĄCZNA. MYŚLĘ ŻE PO ZAANGAŻOWANIU KOMORNIKA W ŚCIĄGANIE DŁUGÓW NIE BYŁYBY POTRZEBNE PODWYŻKI

  OdpowiedzUsuń
 5. To niczego nie zmieni, i tak śmieci będą zaległy bo nie będzie komu wywiezc

  OdpowiedzUsuń
 6. nie ma co się przejmować zapewne więcej śmieci znajdzie się w lasach i na lotnisku :D coś za coś

  OdpowiedzUsuń
 7. Podać do publicznej wiadomości, z imienia i nazwiska radnych, kto był za podwyżkami w tak absurdalnej propozycji a kto przeciw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POPIERAM JA CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ KTÓRZY RADNI BYLI ZA A KTÓRZY PRZECIW

   Usuń
  2. Pewnie wszyscy będą za, bo to marionetki Raweckiej, a tam gorzej niż w obozie - zero własnego zdania.

   Usuń
 8. Ciekawe czy ZGDO też podniesie opłaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też, ale tam to dopiero meksyk z opłatami. Dobrze, że w poprzedniej kadencji radni podjeli decyzję o wyjsciu Chojny z ZGDO, bo teraz byłoby źle. Cedynia jest w ZGDO i mają problem.

   Usuń
  2. Taak... Radni poprzedniej kadencji to sami kryształowi ludzie! Tylko brać przykład z nich...

   Usuń
 9. Wszędzie jest to samo. Cedynia tez ma mieć podwyżki. Trzeba wyjść na ulicę i strajk zrobić. A radni powinni szukać tańszych rozwiązań!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. panie redaktorze a może by tak napisać rzetelną informację, zadać pytanie w gminach i ZGDO i wyjaśnić, że nie ma podwyżki za zmieszane tylko jest to opłata karna za tworzenie śmieci zmieszanych i brak segregacji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram propozycję... Też mi się wydaje, że mało dokładna informacja.

   Usuń
 11. Mam srednie zuzycie wody 8m3 na miesiac ZGDO 7,1 x 8 = 56,8zl gmina Chojna 19,5x4=78 zl. Pytam gdzie jest taniej.

  OdpowiedzUsuń
 12. prawidłowe działanie, cena za niesegregowanie powinna być 3-4 krotnie wyższa niż za segregowane. Innym tematem jest wysokość opłaty za segregowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza sie tylko co niektórzy zglaszaja ze segreguja aby mniej placic a oddaja zmieszane. Wystarczy sprawdzić czy oddaja w danym dniu segregowane

   Usuń
 13. Niesegregują,tylko wszystko do pieca, smród jaki się z kominów wydobywa nie do opisania.Nikt nad tym nie ma kontroli,tragedia.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.