Reklama [góra]Mieszkańcy walczą o bezpieczeństwo dla pieszych [video]


Wierzbica to miejscowość położona w powiecie myśliborskim. Tamtejsi mieszkańcy od lat o bezpieczeństwo pieszych. Doszło tu już do kilku poważnych wypadków z udziałem pieszych. W ostatnich dniach reportaż w tej sprawie wyemitowany został w TVP Szczecin. Przez wieś przebiega droga krajowa numer 23. Przez cały dzień przejeżdża tu kilkadziesiąt samochodów osobowych oraz ciężarowych. Kierowcy pędzą nie patrząc na znaki i ograniczenia prędkości, czego skutkiem są dwa wypadki do których doszło w tym roku. 

Mieszkańcy chcą aby przy przejściu dla pieszych powstała sygnalizacja świetlna lub aby w miejscowości zainstalować fotoradar. Według Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu obecnie nie ma takiej potrzeby. Więcej w materiale dziennikarzy TVP 3 Szczecin.

2 komentarze:

  1. W Chojnie przed wyborami obecne władze też nam obiecywali przejścia dla pieszych przy
    Netto , Intermache ,i tylko na obietnicach się skończyło

    OdpowiedzUsuń
  2. Został wice. I ma w d... bezpieczeństwo naszych dzieci. Ponad 1,5 roku obiecywania i co ? jak nie było tak nie ma przejścia. Codziennie tedy dzieci idą do szkoły (oby wszystkie doszły).Mydlenie oczu o skrzynce energetycznej itp. Obiecał przed wyborami że sam wymaluje pasy. Dla mnie zwyczajna kiełbasa wyborcza. WSTYD!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.