Mistrzowie Świata z Chojny bronią tytułów


Udział w II MistrzostwachPolski w Warcabach 100 - polowych, które odbyły się 17 listopada w Warszawie w Ośrodku Sportu i Rekreacji przyniósł uczniom Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie kolejny wielki sukces. 

Zawodnicy z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie specjalizują się zarówno w warcabach klasycznych - 64 – polowych, jak również w międzynarodowych – 100 polowych i odnoszą w tej dyscyplinie sportu niebywałe sukcesy na wszystkich szczeblach mistrzostw. 

Na drugie Mistrzostwa Polski w Warcabach 100 - polowych do stolicy przyjechało 16 zawodników głównie z Polski środkowej, południowej i wschodniej.
Mistrzostwa rozgrywane były systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z podziałem na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn bez limitów wiekowych. 

Mistrzynią Polski w klasyfikacji kobiet została Anna Grzelak (lat 22) z chojeńskiego Ośrodka, natomiast Mistrzem Polski w klasyfikacji mężczyzn został Jacek Gołuch (lat 16) – również z OSW w Chojnie. Anna Grzelak oraz Jacek Gołuch są aktualnymi Mistrzami Europy oraz Mistrzami Świata w Warcabach 100 – polowych. 14 listopada br. na uroczystej gali w Gryfinie odebrali oni „Nagrodę Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu” - nominację w kategorii sport. 

Zarówno Jacek Gołuch, jak i Anna Grzelak są w kadrze warcabowej Polski i w maju 2020 roku będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Warcabach 64- polowych, które zostaną rozegrane w miejscowości Firlej koło Lublina.

Na zdjęciu tytułowym -„Orły Chojna” z sędziami II Mistrzostw Polski i prezydentem IDCD – Międzynarodowego Komitetu Warcabowego. Od lewej –Paweł Raczkowski (sędzia rundowy), Anna Grzelak (Mistrzyni Polski, Europy i Świata) Jacek Gołuch (Mistrz Polski, Europy i Świata), Aneta Suchecka (sędzia główny) oraz LeszekPętlicki (prezydent IDCD).

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza