Policjanci przeprowadzili akcję w centrum miasta [foto]


Policjanci w ramach działań powiatowych pn. "Pieszy i Rower" przeprowadzili akcję profilaktyczną na ulicach Gryfina. 

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przy wsparciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, a także we współpracy z Referatem do Spraw Społecznych UMIG, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Strażą Miejską przeprowadzili akcję profilaktyczną „Świeć przykładem”. 

Akcja ta przeprowadzona została o różnych porach, w szczególności w miejscach o największym natężeniu ruchu pieszych. Podczas akcji informowano pieszych o istotnej roli elementów odblaskowych, o konieczności noszenia ich w miejscach widocznych dbając w ten sposób o własne bezpieczeństwo. 

Dla lepszej widoczności pieszym wręczone zostały odblaskowe opaski oraz breloki. Ponadto w ramach dwudniowych działań na terenie miasta o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, dbały patrole piesze. Mamy nadzieje, że po takich akcjach zwiększy się świadomość niechronionych uczestników ruchu drogowego co do zagrożeń wynikających z niekorzystania z elementów odblaskowych oraz, że każdy z nich będzie "Świecił Przykładem".

fot. KPP Gryfino
Redakcja

1 Komentarze

Nowsza Starsza