Trzy wymazy i do bazy - zostań dawcą dla Ilonki


"Trzy wymazy i do bazy — zostań dawcą dla Ilonki" - właśnie pod taką nazwą zostały przeprowadzone cztery akcje szukania pokrewnego dawcy szpiku dla 13-letniej Ilonki z Kamionki (gm. Mieszkowice). 

Te akcje odbywały się w szkołach, jak i w domach Kultury (ZSP nr 1 w Dębnie, ZSCKR w Mieszkowicach, CK w Chojnie, MGOK w Mieszkowcach). Łącznie do bazy zarejestrowało się 80 potencjalnych dawców szpiku, ale potrzeby są jeszcze większe. 

Głównym pomysłodawcą oraz inicjatorem głównej akcji w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury był Radosław Siciński to na jego zaproszenie przyjechała koordynatorka z fundacji DKMS , która tłumaczyła na czym polega przeprowadzenie takiej akcji jak i pomogła w pobliskich miejscowościach przeprowadzić akcje szukania dawcy szpiku. 

Pomysłodawca, jak i koordynatorka ogromnie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego by takie akcje się odbyły.Następna akcja szukania dawcy szpiku planowana jest podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Mieszkowicach o szczegółach będziemy informować
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza