Nowoczesne wesele z DJ-em to coś więcej niż dobra muzyka...

Polacy uwielbiają tańczyć i bawić się. Podczas wesela, jubileuszu czy urodzin, po dobrym posiłku nie może zabraknąć tanecznej muzyki. Organizatorzy coraz częściej zadanie zabawiania gości powierzają DJ-owi, który dziś jest nie tylko prezenterem muzycznym ale również wodzirejem i osobą która koordynuje cały przebieg wydarzenia. 

DJ podczas obsługi wesela (fot. Przemysław Kaweński Fotografia). 

- Już od dawna nie zajmuje się tylko muzyką podczas wydarzenia, bawię się z gośćmi, robię różne zabawy i gry, dbam o to aby byli zadowoleni i uśmiechnięci - mówi Paweł Sławiński, występujący pod, który ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży weselnej.

DJ zawsze musi dać z siebie 200% (fot. Paweł Woźnicki Fotografia)

W przypadku wesel Pary Młode często decydują się na współpracę z DJ-em. Profesjonalni prezenterzy mają bardzo bogatą ofertę, oprócz mocno zróżnicowanego repertuaru muzycznego są również wodzirejami i posiadają wysokiej klasy nagłośnienie i oświetlenie estradowe. Mogą zaproponować również dodatki takie jak np. ciężki dym podczas pierwszego tańca. 

- DJ jest tłem wesela lub innej imprezy, podczas pracy nie tylko muszę dobrze wyglądać, wrażenie musi robić również moje stanowisko. Po takich uroczystościach ważne jest aby wspaniałe wspomnienia pozostały nie tylko w głowach gości ale również na zdjęciach i filmach - dodaje Paweł. 

Konkursy i zabawy, które bawią i śmieszą 

Oprócz tańców podczas wydarzeń dużym zainteresowaniem cieszą się konkursy i zabawy, ważne jest aby były poprowadzone z klasą, nie były żenujące, tylko śmieszyły i bawiły uczestników. 

Podczas zabaw uczestnicy często otrzymują specjalne stroje, dzięki którym nie zniszczą i nie pobrudzą swojej odzieży (fot. Przemysław Kaweński Fotografia). 

- Oczepiny podczas wesela mogą być bardzo fajnym momentem. Zabawy pojawią się również na urodzinach czy rocznicach. Mogą to być ciekawe przerywniki. Mam wiele autorskich zabaw, które mają bawić i śmieszyć ale nie mogą np. urągać godności. Żałosne jest imitowanie aktów seksualnych albo pojenie na siłę uczestników alkoholem.

"Jenga" czyli układanie wieży z klocków to zabawa w której może brać udział nawet 60 osób (fot. www.pawelslawinski.pl)

Konkursy i zabawy są obecnie nie tylko podczas oczepin. Mogą być wplecione w trakcie samego wydarzenia - wspólne integracyjne tańce, zabawy przy stołach, śpiewanie i biesiadowanie czy zabawy około taneczne. Możliwości jest bardzo wiele.

DJ, wodzirej, prezenter, kierownik imprezy... 

Podczas obsługi wesel lub innych wydarzeń nie tylko odpowiadam za muzykę. Swoje show i bloki muzyczne muszę skoordynować np. z posiłkami wydawanymi przez kuchnię. W przypadku wesel ustalam scenariusz z Parą Młodą - przywitanie gości, tort, podziękowania dla rodziców, konkursy, muzyka - to tylko kilka elementów, które musimy wspólnie ustalić. 
Praca DJ nie kończy się też z chwilą zakończenia bloku muzycznego. W trakcie przerwy show dalej może trwać.

Przerwa to dobry moment do zabawy przy stołach lub wspólnego śpiewanie (fot. Przemysław Kaweński Fotografia). 

Techno czy disco polo? Co "gra" ten DJ?

Profesjonalni prezenterzy muzyczni obsługujący wydarzenia okolicznościowe mają szeroki repertuar muzyczny. Czy można zorganizować imprezę bez disco polo? Oczywiście, że tak, ale po co? Czy DJ prezentuje tylko ciężko muzykę w stylu techno? - To stereotyp. Podczas wydarzenia można zaprezentować prawdziwy muzyczny miks, "zagrać" dla młodszego i starszego pokolenia. 

Na parkiecie musi być radośnie i kolorowo (fot. Krywan Foto). 

- Podczas prezentowanych setów dobieram muzykę w taki sposób aby wzbudzić wspomnienia publiki i same pozytywne emocje. Chętnie rozmawiam z gośćmi, chce ich lepiej poznać, staram się aby świetnie się bawili i zapamiętali na długo wydarzenie w którym uczestniczą. Kupuje legalną muzykę od wielu lat, w mojej bibliotece znajdują się największe hity dance, disco, muzyki retro z lat 70", 80" i 90", rock, aktualne hity a nawet rap czy muzyka elektroniczna. 


DJ w akcji (fot. Sielska Fotografia)

Paweł Sławiński, który jako DJ- występuje od 15 lat (od blisko 10 lat w branży weselnej). Rocznie prowadzi kilkadziesiąt wesel i imprez okolicznościowych, głównie na terenie województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Filmy, zdjęcia i szczegółowy opis oferty można znaleźć na stronach:

Redakcja

Nowsza Starsza