Udaremnili próby kłusowników [foto]


Po raz kolejny Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gryfińskiego udaremniła kłusownikom nielegalny połów ryb.


Podczas działań przeprowadzone przez SSR Gryfino w dniach 30 listopada -1 grudnia.na jednym z akwenów w powiecie gryfińskim dzięki współpracy z wędkarzami strażnicy podjęli i zabezpieczyli sieci kłusownicze uwalniając przy tym klika sztuk ponad 100 cm szczupaków. To druga taka interwencja w ciągu ostatnich dni. Strażnicy apelują do wędkarzy, aby informować straż rybacką lub policję o wszystkich podejrzanych zachowaniach nad wodą.

Jak podkreśla Komendant Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego Mariusz Strzelczyk, skuteczność a w konsekwencji rezultaty, jakie osiąga powiatowa jednostka SSR są wynikiem współpracy z Policją, PSR Szczecin, ale przede wszystkim z wędkarzami, którzy coraz częściej informują o nieprawidłowościach i zjawiskach kłusowniczych na naszych wodach. 

Strażnicy rybaccy to społecznicy, którzy z pasji do wędkarstwa i umiłowania przyrody decydują się wstąpić w struktury SSR i aktywnie działać dla wspólnego dobra.

Jak mówi komendant cieszy fakt, że wędkarze bardzo często proszą o dane kontaktowe do gryfińskiej jednostki a ponadto interesują się i dopytują o możliwość wstąpienia w struktury SSR. Praca strażników, zaangażowanie oceniane są na podstawie karty strażnika i co roku, każdy strażnik przechodzi proces weryfikacji a to czasami powoduje roszady kadrowe. 

Kontakt z jednostką SSR można uzyskać pod numer telefonu 784 003 679 (Komendant Mariusz Strzelczyk)


Redakcja

2 Komentarze

  1. No i należą się brawa dla strażników.
    Oby jak najwięcej Was było. Jesteście potrzebni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę,że brawa należą się też dla osób informujących

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza