Brutalna interwencja policjantów wobec nietrzeźwego. Zobacz nagranie z monitoringu [video]


Na pytanie czy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przekroczyli swoje uprawnienia odpowie wewnętrzne śledztwo. Do brutalnej interwencji wobec nietrzeźwego mężczyzny doszło w poniedziałek 6 stycznia. 

O sprawie napisaliśmy jako pierwsi w artykule Policjanci przekroczyli uprawnienia podczas interwencji. Będą wydaleni ze służby

Młody mieszkaniec gminy Gryfino został kilkukrotnie uderzony i był podduszany. Do zdarzenia doszło w Nowym Czarnowie. Tak jak wcześniej podawaliśmy, całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Film został umieszczony w internecie. 


Wobec policjantów została wszczęta procedura wydalenia ze służby. Dzień po zdarzeniu komendant wojewódzki wydał oświadczenie w tej sprawie: 


W dniu 7 stycznia 2020 r. w godzinach rannych Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji.
Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie.
Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby. O sprawie powiadomiona została prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji.


fot./video: Mathew Dega Youtube
Redakcja

18 Komentarze

 1. Gdzie ta brutalna interwencja? Koleś nie potrafił usiedzieć na dupie jak go prosili, to mu pomogli. Nie ma co bronić patoli, teraz każdy może bezkarnie opluć Policjanta, a ten nie może nic zrobić, bo zaraz obywatel jest pokrzywdzony. Policja powinna dostać większe uprawnienia w egzekwowaniu posłuszeństwa od zatrzymanego. Stany są dobrym przykladem, tam nikt nie dyskutuje z policjantem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są Stany. To po pierwsze. Chłopak czekał na autobus do domu, bo został dłużej przy stole z rodziną. Teraz wszyscy wielce znawcy krytykują i obsmarowują chłopaka. Policja mogła wylegitymowac i tyle, po co naduzyli siły? Mogli zabrać chłopaka, nie zrobili tego. Zachowywał się normalnie. Powiedział na końcu że wszystko się nagrywa wsiedli w samochód i odjechali.

   Usuń
  2. Masz rację to nie są Stany, a szkoda, bo by został odpowiednio potraktowany za swoje zachowanie. Sprawa by się pewnie skończyła na wylegitymowaniu, gdyby nie oddalał się z miejsca, po tym jak policjant do niego wysiadł. Nie nazwałbym normalnym stawianie się policji, po co wstawał z ławki, na pewno kazali mu siedzieć i czekać aż sprawdzą dokumenty. Tego jakie "uprzejmości" z jego strony padły w stronę policjantów też się nie dowiemy. Ja rozumiem że policję łatwo obsmarować, napisać "brutalna interwencja", znaleźć tanią sensację. Trzeba tylko pomyśleć, że to oni pilnują porządku na ulicach i dbają o nasze bezpieczeństwo. To że sprawdzają kogoś pijanego śpiącego na ławce, jest w trosce o jego bezpieczeństwo, żeby upewnić się że nic mu się nie stanie, ale musi to być odnotowane w papierach w razie "W".

   Usuń
 2. W 100%się zgadzam. Jeszcze trochę to taka patola wejdzie im na głowę i nic z tym nie zrobią.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Stanach nikt by się nie bawił... Współczuję nie dość że praca jest mało płatna jak na zagrożenie z nią związane to jeszcze cię na każdym kroku kontroluja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź się leczyć. Typ siedział spokojnie. Nic nie robił przygłupie.

   Usuń
 4. to nie psy to ch*je

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukacie sensacji. Zamiast pokazać film i dać czytelnikom możliwość oceny, w tytule sugerujecie jej wynik. To zwykłe podnoszenie Waszej "klikalności", kosztem ew. bezpieczeństwa mieszkańców i funkcjonariuszy w przyszłości. Zapytam na koniec, gdzie ta brutalna interwencja? Polecam popracować na ulicy z takimi delikwentami i wtedy oceniać. Psychoterapia, niestety w takich sytuacjach, rzadko się sprawdza...

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sobie za dużo pozwalają, mają pilnować porządku,a nie ludzi traktować w ten sposób dobrze że jeszcze broni nie wyciągnął

  OdpowiedzUsuń
 7. A co on takiego zrobił że go okładają i podduszają ? awanturował się? był agresywny?

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie z was cwaniaki?? Zapraszam do siebie. Zaraz zrobię z wami porządek! Państwo policyjne!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe czy byli by tacy mądrzy jak by stanęli rownemu sobie.... jebany cwaniaki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak pijanego dopadną to dawaj na kogutach na sygnale , ale jak trzeba interwencji to ich niema bo niewiedza jak sie do niej zabrac, po drugie jak mało płacą to do amazonki lub zallando

  OdpowiedzUsuń
 11. Całkowicie się zgadzam z wpisem powyżej. Jak dorwać pijaczka, staruszka na rowerze, albo przeprowadzić szczegółową kontrolę 20letniego golfa, to pierwsi. Ale jak ograniczyć szaleństwa po ulicach młodych kierowców, którzy zawody w drifcie przenoszą z lotniska na chojeńskie ulice i uciszyć w końcu patologię pod ratuszem, to..... nikogo nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 12. I poszli do wora, a widzę koledzy bronili ich jak mogli

  OdpowiedzUsuń
 13. Chory kraj... I chore interwencje... Widządz policję człowiek, odczuwa strach, a powinien czuć się bezpieczny...Ale mamy poprawę, przedstawiciele prawa zostają wydaleni ze służby... W większości tych delikwentów, to chłopcy z gimnazjum których gnębiła klasa... Jakby to nawinoł CHADA TAKICH JAK WY W SZKOLE POZBAWIAŁEM KANAPEK

  OdpowiedzUsuń
 14. Po co odchodzil?mogl siedziec spokojnie.pozatym probowal dosiegnac pasa policjanta po co?poczatek interwencji byl dobry tylko potem przesadzili.i kim jest trzecia osoba w samochodzie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Cwaniaki i sprzedawczyki policyjne do pijanego kozaki a jak są na normalnej interwencji to morda w dupie za przeproszeniem i pier.... nie do rzeczy. Chciałbym jeszcze prosić Chojna24.pl żeby po prostu wytępić takich policjantów a ponadto bardziej patrzeć kogo się zatrudnia jako policjanta, co niektórzy którzy wypowiadali się w komentarzach postawcie się na tym obywatelu miejscu nic złego nie robi a tu nagle podjeżdża dwóch cwaniaków i nadużywają władzy, chyba wzięli przykład z tych co zabili Igora Stachowiaka w 2016 na komisariacie we Wrocławiu

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza