Reklama [góra]Brutalna interwencja policjantów wobec nietrzeźwego. Zobacz nagranie z monitoringu [video]


Na pytanie czy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przekroczyli swoje uprawnienia odpowie wewnętrzne śledztwo. Do brutalnej interwencji wobec nietrzeźwego mężczyzny doszło w poniedziałek 6 stycznia. 

O sprawie napisaliśmy jako pierwsi w artykule Policjanci przekroczyli uprawnienia podczas interwencji. Będą wydaleni ze służby

Młody mieszkaniec gminy Gryfino został kilkukrotnie uderzony i był podduszany. Do zdarzenia doszło w Nowym Czarnowie. Tak jak wcześniej podawaliśmy, całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Film został umieszczony w internecie. 


Wobec policjantów została wszczęta procedura wydalenia ze służby. Dzień po zdarzeniu komendant wojewódzki wydał oświadczenie w tej sprawie: 


W dniu 7 stycznia 2020 r. w godzinach rannych Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji.
Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie.
Czynności prowadzone są w kierunku wydalenia policjantów ze służby. O sprawie powiadomiona została prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji.


fot./video: Mathew Dega Youtube

18 komentarzy:

 1. Gdzie ta brutalna interwencja? Koleś nie potrafił usiedzieć na dupie jak go prosili, to mu pomogli. Nie ma co bronić patoli, teraz każdy może bezkarnie opluć Policjanta, a ten nie może nic zrobić, bo zaraz obywatel jest pokrzywdzony. Policja powinna dostać większe uprawnienia w egzekwowaniu posłuszeństwa od zatrzymanego. Stany są dobrym przykladem, tam nikt nie dyskutuje z policjantem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie są Stany. To po pierwsze. Chłopak czekał na autobus do domu, bo został dłużej przy stole z rodziną. Teraz wszyscy wielce znawcy krytykują i obsmarowują chłopaka. Policja mogła wylegitymowac i tyle, po co naduzyli siły? Mogli zabrać chłopaka, nie zrobili tego. Zachowywał się normalnie. Powiedział na końcu że wszystko się nagrywa wsiedli w samochód i odjechali.

   Usuń
  2. Masz rację to nie są Stany, a szkoda, bo by został odpowiednio potraktowany za swoje zachowanie. Sprawa by się pewnie skończyła na wylegitymowaniu, gdyby nie oddalał się z miejsca, po tym jak policjant do niego wysiadł. Nie nazwałbym normalnym stawianie się policji, po co wstawał z ławki, na pewno kazali mu siedzieć i czekać aż sprawdzą dokumenty. Tego jakie "uprzejmości" z jego strony padły w stronę policjantów też się nie dowiemy. Ja rozumiem że policję łatwo obsmarować, napisać "brutalna interwencja", znaleźć tanią sensację. Trzeba tylko pomyśleć, że to oni pilnują porządku na ulicach i dbają o nasze bezpieczeństwo. To że sprawdzają kogoś pijanego śpiącego na ławce, jest w trosce o jego bezpieczeństwo, żeby upewnić się że nic mu się nie stanie, ale musi to być odnotowane w papierach w razie "W".

   Usuń
 2. W 100%się zgadzam. Jeszcze trochę to taka patola wejdzie im na głowę i nic z tym nie zrobią.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Stanach nikt by się nie bawił... Współczuję nie dość że praca jest mało płatna jak na zagrożenie z nią związane to jeszcze cię na każdym kroku kontroluja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idź się leczyć. Typ siedział spokojnie. Nic nie robił przygłupie.

   Usuń
 4. to nie psy to ch*je

  OdpowiedzUsuń
 5. Szukacie sensacji. Zamiast pokazać film i dać czytelnikom możliwość oceny, w tytule sugerujecie jej wynik. To zwykłe podnoszenie Waszej "klikalności", kosztem ew. bezpieczeństwa mieszkańców i funkcjonariuszy w przyszłości. Zapytam na koniec, gdzie ta brutalna interwencja? Polecam popracować na ulicy z takimi delikwentami i wtedy oceniać. Psychoterapia, niestety w takich sytuacjach, rzadko się sprawdza...

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sobie za dużo pozwalają, mają pilnować porządku,a nie ludzi traktować w ten sposób dobrze że jeszcze broni nie wyciągnął

  OdpowiedzUsuń
 7. A co on takiego zrobił że go okładają i podduszają ? awanturował się? był agresywny?

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie z was cwaniaki?? Zapraszam do siebie. Zaraz zrobię z wami porządek! Państwo policyjne!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe czy byli by tacy mądrzy jak by stanęli rownemu sobie.... jebany cwaniaki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak pijanego dopadną to dawaj na kogutach na sygnale , ale jak trzeba interwencji to ich niema bo niewiedza jak sie do niej zabrac, po drugie jak mało płacą to do amazonki lub zallando

  OdpowiedzUsuń
 11. Całkowicie się zgadzam z wpisem powyżej. Jak dorwać pijaczka, staruszka na rowerze, albo przeprowadzić szczegółową kontrolę 20letniego golfa, to pierwsi. Ale jak ograniczyć szaleństwa po ulicach młodych kierowców, którzy zawody w drifcie przenoszą z lotniska na chojeńskie ulice i uciszyć w końcu patologię pod ratuszem, to..... nikogo nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 12. I poszli do wora, a widzę koledzy bronili ich jak mogli

  OdpowiedzUsuń
 13. Chory kraj... I chore interwencje... Widządz policję człowiek, odczuwa strach, a powinien czuć się bezpieczny...Ale mamy poprawę, przedstawiciele prawa zostają wydaleni ze służby... W większości tych delikwentów, to chłopcy z gimnazjum których gnębiła klasa... Jakby to nawinoł CHADA TAKICH JAK WY W SZKOLE POZBAWIAŁEM KANAPEK

  OdpowiedzUsuń
 14. Po co odchodzil?mogl siedziec spokojnie.pozatym probowal dosiegnac pasa policjanta po co?poczatek interwencji byl dobry tylko potem przesadzili.i kim jest trzecia osoba w samochodzie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Cwaniaki i sprzedawczyki policyjne do pijanego kozaki a jak są na normalnej interwencji to morda w dupie za przeproszeniem i pier.... nie do rzeczy. Chciałbym jeszcze prosić Chojna24.pl żeby po prostu wytępić takich policjantów a ponadto bardziej patrzeć kogo się zatrudnia jako policjanta, co niektórzy którzy wypowiadali się w komentarzach postawcie się na tym obywatelu miejscu nic złego nie robi a tu nagle podjeżdża dwóch cwaniaków i nadużywają władzy, chyba wzięli przykład z tych co zabili Igora Stachowiaka w 2016 na komisariacie we Wrocławiu

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.