Dni Chojny czy Chojeńskie Lato Kulturalne? I co z festynami w innych miejscowościach? [video]



Choć sezon wydarzeń plenerowych wystartuje dopiero za kilka miesięcy, organizatorzy jarmarków i miejskich festynów już teraz prowadzą negocjację z muzykami i artystami, którzy mogliby wystąpić w regionie. Tradycyjnie jak co roku, rozpoczynamy sprawdzanie, na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy. 




W czwartek poinformowaliśmy, że w regionie prawdopodobnie koncertować będzie zwyciężczyni Eurowizji Junior - Wiki Gabor, trwają negocjację w tej sprawie. 

Nie we wszystkich miejscowościach będzie odbywać się świętowanie. Prawdopodobnie w Trzcińsku-Zdroju zrezygnują w tym roku z organizacji "Dni Miasta". 

Program na okres wiosenno - letni przygotowuje Centrum Kultury w Chojnie. W ubiegłym roku zrezygnowano z formuły "dni miasta" na rzecz Chojeńskiego Lata Kulturalnego. Przez całe wakacje przed chojeńskim ratuszem znajdowała się scena, na której występowali głównie lokalni artyści. 

- Będziemy kontynuowali formułę Chojeńskiego Lata Kulturalnego, w tym roku będzie znacznie więcej atrakcji. Nie zabraknie imprez rekreacyjno-sportowych. Jedną z nich jest Gminna Olimpiada 2020 - powiedziała w rozmowie z naszym dziennikarzem Barbara Andrzejczyk, dyrektor Centrum Kultury w Chojnie. 

Cykl imprez będzie miała miejsce od piątku do niedzieli. Odbędzie się kilka większych koncertów. 4 lipca przed ratuszem wystąpi Gabriel Fleszar, wykonawca znakomitego przeboju "Kroplą deszczu". Kto jeszcze pojawi się w Chojnie? Wkrótce więcej szczegółów.


Redakcja

10 Komentarze

 1. Pisanka na mandolinie 4 lipca godz.16

  OdpowiedzUsuń
 2. Cokolwiek by nie zrobili, ta ekipa wszystko spartoli! A malowane jajko wielkanocne, to dalej kawę tylko umie robić?

  OdpowiedzUsuń
 3. Trzcińsko to zabić deskami...

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak tam przejście dla pieszych ? Wymalowane pewnie jak pisanka. Obiecanki-pisanki? Ale spokojnie będą wybory to będzie cała ekipa po mieście biegać i kiełbasę wyborczą wciskać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tunel ma być w netto koło mięsnego wchodzisz,a wychodzisz u dr koniecznego koło biurka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej w jego aptece,tak naganiaja

   Usuń
 6. Lato kulturalne niech będzie ale bez ganiajacego dzieciaka po scenie. To brak szacunku dla widzów. Bo takie zachowanie z kulturą ma niewiele wspolnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co masz na myśli?

   Usuń
  2. Tak to jest jak się madce w głowie przewraca :) czasem mniej znaczy więcej.

   Usuń
  3. O co chodzi właściwie?

   Usuń
Nowsza Starsza