Dużo emocji na spotkaniu w sprawie przyszłości szkoły w Krzymowie [foto] [video]


W piątek 10 stycznia w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Krzymowie odbyło się spotkanie w sprawie przyszłości tej szkoły po tym jak powrócił temat reorganizacji oświaty w gminie Chojna. 


Salę wypełnili po brzegi rodzice oraz nauczyciele. Do Krzymowa przyjechała burmistrz Barbara Rawecka oraz radni Rady Miejskiej w Chojnie.


Gmina do oświaty będzie musiała sporo dołożyć. Niedawne podwyżki dla nauczycieli wprowadzone przez rząd będą musiały być pokryte z kasy gminnej. Burmistrz Barbara Rawecka poinformowała, że gmina do funkcjonowania szkół będzie musiała dołożyć aż 13 milionów złotych.

Podczas dyskusji radny Bartosz Michno powiedział wprost, że gminy nie stać na utrzymanie tylu szkół w gminie. Mieszkańcy nie są również zainteresowani tym, aby placówkę przejęło stowarzyszenie.Redakcja

73 Komentarze

 1. Nikt nie wsparł Pani Burmistrz tylko nieudolnie jeden rady! A radna z Krzymowa nie wypowiedziała się wcale! Nieładnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo się boi!

   Usuń
  2. Michno, jesteś skonczony. Ostatnia Twoja kadencja. Krajniki ci nie zapomną tego.

   Usuń
  3. Dokładnie Michno gubisz się w zeznaniach...Nie obiecuje jak nie masz wpływu na to...

   Usuń
  4. Wiejski ludu a tak żeście klaskali jak wam disco polo grali w chocholi taniec wpędzali i znowu czarować was zaczynali.
   Jeszcze raz niech Wam Dispo Polo zamówią na dożynki w tym roku. Hulaj dusza kasy nie ma..... to i na szkołę pewnie starczy.

   Usuń
  5. A to że w klasach jest po 4-7 dzieci to nie ma żadnego znaczenia ? Większa szkoła to większy dostęp do wszystkiego ! A Pan bezradny z Krajnika nie potrafił przekonać do tego co się odwlecze w czasie !

   Usuń
  6. Oan bezradny z Krajnika patrzy tylko na kasaę by się zgadzała u niego na koncie i udaje strażaka po godzinach. A ludzie mu zawieżyli!!

   Usuń
 2. Boże, kogo wy wybieracie.Dwa razy do tej samej rzeki.
  Potrzeba nowych ludzi o szerokich horyzontach tak jak w Dębnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i jaki wynik spotkania? Pan redaktor nie potrafi napisać, że zamykają szkołę, bo już po wyborach! A ciemny lud do następnych wyborów zapomni o szkołach!!! I znów będzie można mamić wyborców kłamstwami, by wygrać i ciągnąć dietę!!!! Przybylska, Lach, Michno, Wójcik, Karwan, Oleśków, Łosowski, Panas, Odróbka, Bednarz, Sikora, Witek, Pisanko w swoich obietnicach przedwyborczych nie obiecywaliście, że zlikwidujecie szkoły!!! A teraz co? Można, bo już jesteście przy korycie i podnieśliście sobie diety?! I macie gdzieś mieszkańców? Nie zapomnimy wam tego!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KOGOŚ PONIOSŁO...

   Usuń
  2. Jako rodzic mogę po dzisiejszym spotkaniu powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony postawą pani Burmistrz oraz radnych. Wysłuchali, nic na siłę bylem przygotowany na atak jak za poprzedniego burmistrza a tu szok. Jest z kim rozmawiać grzecznie inteligentnie krótko i na temat. A tak ogólnie to bylem zaskoczony moimi ziomka. Można się zachować można. Ta kobieta ma więcej odwagi niż dwóch poprzedników razem wziętych. A radnych którzy dzisiaj byli to akurat szanuję zwłaszcza radną Lach która w poprzedniej kadencji stała za nami murem. I tak trzymać pani Elu. Rodzic.

   Usuń
  3. Zgodzę się z tobą pani burmistrz ma jaja. Tylko żeby słowa dotrzymała. A jeśli chodzi o radnychch to szkoda że przewodniczącego nie było przestraszył się? A propos Przewodniczącą powinna być radna Lach spokojna opanowana grzeczna kobieta. Nie zaden raptus
   To tylko takie moje spostrzeżenie...I przemyślenia na przyszłość.

   Usuń
  4. Szkoda tylko, że nie staje w obronie szkoły, jej szkoły. A o Pani Gosi szkoda słów. Jak można nie wypowiedzieć ani słowa. Trzeba się zastanowić i może dać sobie spokój skoro ja to przerasta? Zawiedziona, ale mieszkancy Krzymowa, Krajnikow, Zatoni, Grabowa wielki szacun!
   Zabrakło też niektórych sołtysów.

   Usuń
  5. Zadziwiła, a wręcz zaszokowała mnie postawa Pani BUrmistrz. Wiedziałem, że jest stanowcza, opanowana, ale że aż tak. Przyjechać, wysluchać, a potem zrobić swoje i kontynuować likwidację szkoły to trzeba mieć to coś! I tak zadrwić wraz z radnymi z mieszkańców Krzymowa?! A te dwa posty wyżej to chyba sama Lachowa i Michno pisali! Niezła ściema! Kultura i opanowanie - śmiechłem!

   Usuń
  6. Pani Gosia, to niech idzie pierogi lepić! To jedyne co umie!

   Usuń
  7. Nie obrażajcie kobiety.
   Ale zaskoczenie jest duże. Wszyscy o tym na wiosce mówią.

   Usuń
  8. Obiecywała rodzicą dzieci że będą zmiany w szkole że porządek zrobi jak Rawecka burmistrzem I co i g
   takposprzatac to każdy umi ją to pamietam i przypomne tobie przy ludziach

   Usuń
 4. Rodzice bądźmy dobrej myśli.Sytuacja została opanowana ale tylko na chwilę żeby uśpić naszą czujność. Trzeba uważnie obserwować całą sytuację.Nie ufajmy nigdy w 100%. Chciałbym zobaczyć jak P.Burmistrz dziękuję swoimi poziom za to że stanęli za nią murem, czyli nie pisneli nawet słowa. Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Takiego miernego, nieudolnego towarzystwa wzajemnej adoracji jak obecni radni to nigdy nie widziałem!! Nieźle ustawiła sobie burmistrzowa radę - takimi łatwiej manipulować! Zrobią i przyklepią wszystko co im pod nos podsuną!!! I takich sobie wybraliśmy, ale już nigdy więcej na nich nie zagłosuję i cała moja rodzina też!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przydupaski. Jestem obiektywny. To wszystko.

   Usuń
  2. Nie jesteś, uwierz mi.

   Usuń
  3. Pozwól mi uwierzyć, że ty jesteś...

   Usuń
 6. Po co obrażacie?! Moim zdaniem zachowali się właściwie. Wysłuchali wcześniej argumentów burmistrza, dziś przyjechali wysłuchać argumentów rodziców i nauczycieli. Nie chcieli wydawać się w dyskusję, które i tak by nic nie dały...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest demokracja. Głosuj według siebie, tylko po co obwieszać to wszem i wobec...

   Usuń
  2. Uuuuu, przydupaski się odezwały! Prawda zabolała?

   Usuń
 7. Nasza pani radna z Krzymowa!! Slowem się nie odezwała,po co wogole przyszla. Wstyd i zenada. Żeby nie byc za seoimi, za szkołą w jej miejsciwisci??? Wypowuada się tylko po kątach, bo i na sesji ani słowa. Takiej radnej nam nie trzeba!!! Do nastepnych wyborów i koniec...!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Burmistrz była zaskoczona, że tyłu ludzi przyszło! Może myślała, że rodzice chcą likwidacji? Czy ktoś ją w tym uswaidczyl? Zastanawia mnie tylko, czemu pewien radny wyszedł z Panią Burmistrz, a poxniej wrócił i uśmiechał się jakby nic się nie stało. Może w tym tygodniu będzie bronił szkoły, a w przyszłym... No cóż. To się zobaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sensacji szukasz?

   Usuń
  2. Pan radny zrobił rozeznanie w środowisku, a że wszyscy już się poznali na pewnych metodach radnego to zastosowali wobec niego zmyłkę, więc radny i reszta byli bardzo zdziwieni tak licznă obecnością mieszkańców wsi i ich argumentami. A radny, cóż,stracił twarz i pewnie zdenerwował Panią Basię.

   Usuń
  3. O kim piszesz

   Usuń
 9. Yyyyyy, yyyyyy, yyyyyyyy, yyyyyyyy, tyle się dowiedziałem. Walczcie rodzice o przyszłość swoich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieźle zaczynasz swoją wypowiedź...

   Usuń
  2. Pewnie! Dzieciom będzie gorzej! A tych dróg i innych obietnic pewnie i tak nie zobaczymy.

   Usuń
 10. Rodzice niech dołożą te 13mln z własnej kieszeni i po sprawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie muszą 13 mln do całej oświaty. Wystarczy, że dołożą te brakujące do ich szkoły...

   Usuń
  2. Sami dołóżcie!!!!! To Burmistrz ze swoimi radnymi ma szukać, myśleć i gospodarować kasą gminną, tak aby starczyło dla wszystkich. Lecz gdy bardziej dbają o własńą dupę i liczą głosy wyborców niż myślą o zbilznsowanym budżecie, to niech rzucą mandaty i idą w pi$$u na zieloną trawkę!! Przecież w tej radzie są prawie sami nauczyciele (osoby wykształcone), a mam wrażenie ogladając sesje, że oni nawet podstawówki nie skończyli i dwa do dwóch dodając wychodzi im wszystko tylko nie cztery!

   Usuń
  3. Żal ci, co... Liczyłeś swoje głosy i się nie udało?

   Usuń
  4. Nie, liczyłem kasę która ta ekipa przepuszcza na pensje burmistrzów i diety radnych.

   Usuń
 11. Co za specjalistą od montażu nieliniowego montował ten film,tylko pogratulować��

  OdpowiedzUsuń
 12. Pani Hernik gdzie pani była jak Fedorowicz zamykał szkoły?????wtedy los dzieci,rodziców i nauczycieli był pani obojętny????

  OdpowiedzUsuń
 13. Rafał Skrzypek to facet, który poświęcił chojeńskiej świcie Inicjatywy bardzo wiele. Ale ma ogromny szacunek ludzi z Gminy Chojna bo staje zawsze w słusznej sprawie. Swoim przemówieniem sprawdził lawirującą Panią Burmistrz na ziemię a Radnego Bartosza z Krajnika zrównał z ziemią i pokazał jak małostkowym człowiekiem jest ów radny.
  Rafał bardziej trafnych argumentów usłyszeć tego dnia mieszkańcy usłyszeć nie mogli. Ręce składają się do oklasków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo On to rolnik z pokolenia na pokolenie i szpec od sprzedaży ziemi, Janusz biznesu !

   Usuń
 14. Rodzice i nauczyciele z SP Brwic w poniedziałek 13.01.2020r godz.17.00 Wszyscy jesteśmy w Szkole. Krzymów pokazał że można.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie rodzice i mieszkańcy maja załatwiać finanse. To władze! Wszyscy wiedzieli jaka sytuacja i obietnicywali, że nie będzie likwidacji szkół wiejskich.
   Może to tylko plotki, ale mowi się, że mają być tylko dwie szkoły w gminie Chojna.

   Usuń
  2. Plotki...

   Usuń
  3. To dobrze. Szkoda by było.

   Usuń
 15. W tym spotkaniu to wielkie brawa dla Pani Ani Komorzyckiej i Pana Rafała Skrzypka bardzo jasno wytlumaczyliscie Pani burmistrz i radnym od czego mogli by zacząć oszczędzać szkoda że radna z krzymowa się nie odezwała aż przykro jak na miekanke krzymowa żeby nie stanąć za swoimi myślę że ludzie już przejrza na oczy i następna kadencję zajmie ktoś kto będzie stał za swoimi

  OdpowiedzUsuń
 16. Bezradna z Krzymowa. Wstyd że jej zaufaliśmy. Niemowa. Wstydu nie ma za grosz. Nam szkołę chcą likwidować a ona ani się nie odezwała ale dietę bierze. Gosia jakbyś miała honor i z nami mieszkańcami się utożsamiała to byś honorowo zrezygnowała. To jest przykre że jesteś tak przestraszona. Zajmij się gotowaniem bo jako radna pokazałaś że ważniejsze Ci było oszczędzanie poprzez likwidację szkoły niż wesprzeć swoich ludzi. Jak nam spojrzysz w oczy Gosia.
  Brak honoru tylko kasę bierzesz podatników.

  OdpowiedzUsuń
 17. W pewnych momentach nic nie słychać. Prawdopodobnie specjalnie wycięto głos po to aby nie można było usłyszeć co mieszkańcy i rodzice mają do powiedzenia P.Burmistrz. Bo jakość montażu jest słaba.gdy przemawia P.Burmistrz słychać ok.a jak rodzice to tragedia. No ale co poradzić skoro jak uklepane tak dodane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Burmistrz mówiła do mikrofonu, rodzice nie...

   Usuń
  2. Mało ważne że mówiła do mikrofonu. Nie słychać nawet ani słowa.poprostu P.Burmistrz i jej świta mowy A rodzice niemowy!! Ostre słowa do P Burmistrz zostały całkowicie wyciszone. I tyle na ten temat.

   Usuń
  3. Zaczynam wątpić w bezstronność mediów.

   Usuń
 18. Brawo Panie Rafale!!!! Rodzice, dziadkowie.,mieszkańcy Krzymowa, Krajników,serdecznie dziękujemy...walczmy do końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten Pan specjalizuje się w demolce, uprawia rolę, handluje nawozami,ziemią i nic Mu w życiu nie wychodzi ! Brawo !!!

   Usuń
  2. Piszesz takie bzdury że się żygać chce.Sam handlujesz nie znasz człowieka to nie pisz głupot!!!

   Usuń
 19. Tak wielkie brawa dla Pana Rafała

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam tylko nadzieje że ludzie zobaczyli co wybrali ;)i więcej tego błędu nie popełnią kadencja szybko zleci ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko kogo wybierać ??? Brak dobrych wykształconych samorządowców.Ci co mają olej w głowie idą gdzieś wyżej,lub prowadzą swoje biznesy.

   Usuń
  2. Miało być lepiej jest dużo gorzej. Czy pani to widzi?

   Usuń
 21. Skoro P.Burmistrz obiecuje że narazie szkoły nie zamknie, to dlaczego nie zaprosiła nauczycieli i rodziców na sesję tak jak zrobił to burmistrz Cedyni. Powiedział że podpisze przy rodzinach deklarację, a nasza P.Burmistrz zamknie nam drzwi przed nosem.A więc, zbieżne się i do Chojny na sesję, wtedy będziemy pewni na 100%.

  OdpowiedzUsuń
 22. Taaak radna Lach murem za wami....w poprzedniej kadencji,bo była w opozycji.A w tej kadencji przyklepie wszystko co.zaproponuje burmistrz.
  Cóż,kredy trzeba spłacać....

  OdpowiedzUsuń
 23. LUDZIE OPANUJCIE SIĘ!!!
  NIE OBRAŻAJCIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. No to zobaczymy jak Pani Marlena ( radna i przewodnicząca Rady Rodziców przemówi...

  OdpowiedzUsuń
 25. Nie sądzę żeby ktoś kogoś obrażał w tych komentarzach. Po prostu ludzie piszą o tym co słyszeli na zebraniu i o działaniach radnych. Czyżby niektórzy radni zapomnieli, że "są na świeczniku "i mieszkańcy obserwują wszystkie ich działania?

  OdpowiedzUsuń
 26. Obiecywala ,że nie zamknie bo chciała zostać burmistrzową A dzić kasa,kasa,kasa.Jak muszą czuć się ludzie co na Panią głosowali? Zaloguj się kobieto, nie zamykają im tych szkół, pokochaj dzieci ,które tam się uczą. WIECEJ EMPATII NA TEN NOWY ROK .KASĘ DASZ RADĘ WYKOMBINOWAĆ PRZECIEŻ MADRA Z CIEBIE KOBIETA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasy nie ma, bo przepuściła na remont urzędu! A co ! Marmury muszą być! A plebs niech w błocie siedzi!

   Usuń
 27. LUDZIE CO WY TU JUŻ WYPISUJECIE?! TEGO NAPRAWDĘ CZYTAĆ NIE MOŻNA. PO CO TAK PODJUDZACIE? CZEMU TO MA SŁUŻYĆ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakie podjudzanie?! Dlaczego nie napiszesz, że radni wraz burmistrz wszystkich zawiedli, bo minął nie cały rok, a oni już zapomnieli o obietnicach wyborczych! A wyborcy o tym pamietają! I to wypominanie nazywasz podjudzaniem!!!!

   Usuń
 28. Ale te plakaty to na kolanie pisane...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż....to jest współczesny artyzm-nieważnejak zrobione ale,żeby przekaz docierał do odbiorców.

   Usuń
 29. Drugiej kadencji nie wróżę hahahaha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikodem na sekretarza gminy! A nie ma takiego stopnia to się załatwi Już niedługo.

   Usuń
Nowsza Starsza