Reklama [góra]Ratował poszkodowanych w pożarze. Za swoją postawę otrzymał medal od Prezydenta RP [foto] [video]


W środę 8 stycznia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w ratowaniu życia ludzkiego. Wśród odznaczonych był Roman Jabłoński z Mieszkowic. 

Krzyże Zasługi za Dzielność i Medale za Ofiarność i Odwagę są po to, aby w symboliczny sposób podkreślić wyjątkowość tych ludzi, którzy patrzą inaczej na otaczającą ich rzeczywistość, tych, którzy mają w sobie jakiś impuls.


Takie odznaczenie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał Roman Jabłoński, mieszkaniec Mieszkowic, który uratował ofiary pożaru powstałego w wyniku wybuchu gazu.


5 komentarzy:

 1. Brawo za odwagę. Medal zasłużony w 100%.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja tylko zapytam gdzie medale dla pozostałych co ratowali życie ludzi w tej sytuacji w szczególności kurier Marcin.. Wiadomo Marcin nie pracuje w Urzędzie..

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym jest racja....powinni wszyscy otrzymać medale co pomagali....bez wyróżnienia też zasłużyli

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo za akcje tylko proszę najpierw się spytać kto tak naprawdę wyprowadził ludzi z kamienicy (spytajcie ludzi którzy tam mieszkali ) pan Roman wziął urlop i pojechał sam do Warszawy do prezydenta :) bo podobno ani burmistrz ani nikt z radnych o tym nie wiedzieli
  a gdzie reszta ludzi którzy pomagali ? czemu nie maja odznaczenia chyba nie mieli wolnego ? jak pan Roman
  i teraz pytam gdzie są radni których wybieraliśmy czemu tego nie sprostują Medale od prezydenta czemu akurat pan Roma a gdzie reszta ludzi która wbiegła tam pomagać bez zastanowienia narażając życie? albo wszyscy powinni być odznaczeni albo nikt .

  OdpowiedzUsuń
 5. OLEK pomagał a nie pojechał do Warszawy pytam się dlaczego ? ?

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.