Reklama [góra]


GIS ostrzega przed nowym wirusemGłówny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie pojawienia  zakażenia nowym koronawirusem. Przypadki zachowań odnotowano między innymi Chinach, Korei Południowej, Tajlandii, Japonii czy Australii.


Objawy zachorowania obejmują gorączkę, kaszel i duszność. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.W świetle aktualnie dostępnych informacji ECDC uważa, że obecnie istnieje umiarkowane prawdopodobieństwo zakażenia podróżujących z krajów UE/EOG odwiedzających Wuhan. Służby na bieżąco monitorują sytuację.


Jakie zalecenia dla podróżnych   • unikanie bliskiego kontaktu z osobami chorymi, w szczególności z objawami ze strony układu oddechowego
  • unikanie odwiedzania rynków/targów lub innych miejsc, w których znajdują się żywe lub martwe zwierzęta i ptaki
  • unikanie kontaktu ze zwierzętami, ich wydalinami lub odchodami,
  • przestrzeganie zasad higieny rąk
  • podróżni z ostrymi objawami ze strony układu oddechowego, którzy przebywali w Wuhan powinni zgłosić się do lekarza i przekazać informację o historii podróży do tego miasta.

Ponadto, ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w Chinach, podróżni powinni otrzymać szczepienia przeciw grypie co najmniej dwa tygodnie przed podróżą, zgodnie z odpowiednimi zaleceniami krajowymi i międzynarodowymi.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.