Reklama [góra]


Mieszkańcy zapowiadają walkę o szkołę


W poniedziałek 20 stycznia w Lisim Polu obędzie się kolejne spotkanie w ramach likwidacji Szkoły Podstawowej. Temat szkolnictwa w Gminie Chojna budzi wiele emocję. Po burzliwych rozmowach w Krzymowie i Brwiach, tym razem na spotkanie zapraszają mieszkańcy Lisiego Pola. W tej miejscowości planowana jest całkowita likwidacja szkoły, która dziś jest placówką filialną szkoły w Nawodnej. 

- To inicjatywa mieszkańców Lisiego Pola, która ma na celu wesprzeć placówkę i nie dać przyzwolenia na jej zamknięcia. W takich sytuacjach jedność i solidarność społeczna często przynosi oczekiwane efekty. Powiedziemy razem "Nie". Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej szkoły — zapraszają organizatorzy. 

14 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za Lisie Pole! Mam nadzieję, że dacie odpór działaniom Raweckiej i jej świty! Jak pokazały poprzednie dwa spotkania, zastepca i radni są całkowicie zieloni w sprawach finansowych gminy i są tylko marionetkami w rękach Raweckiej. Nie dajcie się! Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze zlepku tych twoich wypocin można wywnioskować, że jesteś PISO ekonomista z telewizji narodowej... Zamykać te patologiczne PiS-o Szkoły!!! Piszcie o pieniądze do milionera Rydzyka lub jego kochasia Kaczyńskiego!!!
   Burmistrz i jej "marionetki" dobrze liczą i dbają o interes całej gminy a nie tylko PiS-o patologicznego elektoratu!!! BRAWO zlikwidować ten PiS-o BUURDEL!!!

   Usuń
  2. A z twojej wypowiedzi też wiele wynika, ale aby zniżyc się do twojego poziomu wypowiedzi musiałbym na prawdę nisko upaść. Frustracja przegrywa przez ciebie przemawia! Bujaj sie daleko stąd i nie wracaj!

   Usuń
  3. subwencja oswiatowa dotyczy tylko szkol podstawowych i wynosi 9 mln zl.. wydatki na szkoly podstawowe wynosza 11,7 mln zl. roznica 2,7 mln zl, to skad te brakujace, jak twierdzi burmistrz 13 mln. czysta manipulacja liczbami

   Usuń
 2. Jestem ciekawa ile osób z rodziny tej "pani"pracuje w oświacie? Jak dostali pracę,i czy nie są wysyłani na szkolenia {dla nich bezpłatne}by pełnić funkcję np. dyrektora. Jak myślicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie myśl tylko zapytaj... Po co jątrzysz?!

   Usuń
  2. Toć zapytała! Jeśli nie znasz odpowiedzi i tylko w ten sposób umiesz odpowiadać to zamilcz! I przestań jątrzyć.

   Usuń
  3. Z rodziny może nie, ale większość z was radni to znajomi albo dzieci znajomych P Burmistrz..

   Usuń
 3. To wszytko nie ma znaczenia. Razem damy radę a walczyć będziemy do skutku. Rawecka nie ma argumentów za likwidacja szkół. Wysokie koszty to tylko slogan. Rawecka obiecała w spocie wyborczym nie likwidować szkół. Jeżeli rzeczywiście odważy się podnieść na nie rękę do Polskiej opinii publicznej trafi związek frazeologiczny "obietnice raweckiej" jako synonim bezczelnego kłamstwa prosto w oczy

  OdpowiedzUsuń
 4. Radni z Chojny są po to żeby słuchać P.Burmistrz, z góry mają powidziane co mają robić. W Chojnie jest jak w Warszawie na Wiejskiej (czyli w sejmie) z posłami PIS tam trzęsą gaciami przed Kaczyńskim A Unas w Chojnie przed P.Burmistrz. Dodam tylko tyle...P.Burmistrz my mieszkańcy gminy Chojna serdeczne pani podziękujemy w następnych wyborach, Pani poziom również.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brawo Brawo Brawo napewno podziękujemy..Mieszaniec Chojny..

  OdpowiedzUsuń
 6. dzieci to przyszłość narodu. Tego nie wolno przeliczać na pieniądze! płacimy grube podatki. Więc kasa jest na utrzymanie takich placówek. Trzeba zabrać bogatym firmom które płacą tylko minimalną pensję pracownikom. Burmistrz może równie dobrze dostawać
  wynagrodzenie jak większość ludzi 2600 brutto ponieważ mając za dużo nie dostrzega problemów takich ludzi jak my. Po prostu uważa się za rasę wyższą. Jak niegdyś pewien pan z krótkim wąsikiem. Po co to wogółe było głosować na nią

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ta przyszłość ma wyglądać tak jak Kaczyński to niech zamykają szkoły bo patologi przez ostanie ponad 4.lata za dużo się natworzyło!!! PO CO NAM WIĘCEJ PISO GŁUPKÓW!!! A GNOI Z PODSTAWÓWKI DO KSIĘDZA PEDOFILA NA PRAKTYKI WYSŁAĆ... ON ICH JUŻ ODPOWIEDNIO NAUCZY I PRZESZKOLI!!! AMEN!

   Usuń
  2. Cwany ryju pokaż się, ujawnij, a wtedy będziesz coś warty. W tej chwili po tym co napisałeś wynika, że sam jestes tą patolą z sikaczem w ręku i kiepem w mordzie!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.