Nowy samochód dla kolejnej jednostki OSP


Ochotnicza Straż Pożarna w Sarbinowie wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup wozu był możliwy dzięki środkom zewnętrznym. Gmina Dębno na ten cel przekazała blisko 300 tys. zł.- Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swoim najbliższym. Wielką rolę odgrywają w tym wszelkie służby, wśród których nieocenionym wsparciem są zastępy strażaków-ochotników. Aby zadania wykonane były w odpowiedni sposób niezbędne jest wyposażenie w specjalistyczny nowoczesny sprzęt - mówią włodarze gminy - nowy samochód to spełnienie marzeń druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Sarbinowie. Dzięki aktywności własnej oraz wsparciu samorządu i instytucji do remizy trafił nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy.

Pozyskany przez strażaków pojazd to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault o mocy silnika 210 kW i napędzie 4 x 4. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 3 tys. litrów, a na środek pianotwórczy 300 litrów. Samochód jest wyposażony m.in. w: autopompę dwuzakresową, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, sprzęt łączności, działko wodno-pianowe, kamerę cofania, wyciągarkę i system zraszania podwozia.

Koszt zakupu pojazdu wyniósł 809 tyś. zł i był finansowany z kilku źródeł. Wśród instytucji finansujących znalazł się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (kwota dotacji 240 tyś. zł), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (275 tyś. zł) oraz samorząd Gminy Dębno (294 tyś. zł).
Redakcja

3 Komentarze

Nowsza Starsza