Reklama [góra]


Poseł interweniuje na wniosek mieszkańców Chojny


Mieszkańcy Chojny i Mieszkowic nie mogą wsiadać do pociągu nocnego relacji Świnoujście - Warszawa. Powodem jest brak postoju pociągu w rozkładzie jazdy. Sytuacja powtarza się kolejny raz.  Interwencje w tej sprawie podejmuje Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP. - Jako senator występowałem z interwencją do Ministra Infrastruktury, teraz ponownie to robię. W trakcie spotkań z mieszkańcami podkreślają niejednokrotnie problem w komunikacji kolejowej - mówi Grzegorz Napieralski. 
Poseł na Sejm Grzegorz Napieralski w interpelacji podkreśla, że Chojna to duże miasto na trasie pociągu. Dodatkowy postój pomógłby mieszkańcom w komunikacji z różnymi regionami kraju,ale także w relacjach lokalnych ze Szczecinem. Zatrzymanie się nocnego pociągu w Chojnie i Mieszkowicach umożliwiłoby późny powrót ze Szczecina i Świnoujścia do Powiatu Gryfińskiego jak i wsparłoby dojazdy poranne do Szczecina. 

Ministrowie i posłowie Rządu PiS nie raz podkreślali, że chcą walczyć z wykluczeniem transportowym w Polsce. Tu jest bardzo proste działanie do podjęcia: postój pociągu w Chojnie i Mieszkowicach. 

- Taka decyzja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach, zmniejszy emisję dwutlenku węgla do atmosfery i poprawi komfort życia mieszkańców Powiatu Gryfińskiego — przekonuje poseł Napieralski. 

W prośby mieszkańców wsłuchał się Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski w Szczecinie, który w obecnym rozkładzie jazdy pociągów uruchomił wieczorny pociąg ze Szczecina do Chojny. To efekt wspólnych działań radnego Sejmiku Województwa Zachodniopoorskiego Artura Nycza i posła Grzegorza Napieralskiego, którzy przekonywali do tych działań marszałka województwa Olgierda Geblewicza.

3 komentarze:

  1. a co z Mieszkowicami do Chojny dojeżdza

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydaloby sie pozniejsze polaczenie z Kostrzyna do Szczecina i zeby pociag sie zatrzymywal w Mieszkowicach i Chojnie.Niestety ostatni pociag w tamtym kierunku jest o 17:53.

    OdpowiedzUsuń
  3. 11 listopada w nocy jechałem pociągiem z Gniezna przez Kostrzyn do.... Niestety pociąg w Chojnie nie zatrzymywał się więc musiałem wysiąść w Kostrzynie i czekać na następny pociąg. Gdyby wszystkie pasażerskie pociągi przejeżdżające przez Chojnę, zatrzymywały się tu to by znacznie ułatwiło życie mieszkańcom Chojny.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.