W Widuchowej będą płacić za śmieci od zużycia wody [video]


W gminie Widuchowa zmieniono metodę ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wysokość opłaty za śmieci będzie ustalana przy pomocy ilości zużytej wody. 
- Ilość zużytej wody ustala się poprzez wskazanie średniomiesięcznego zużycia wody za okres od 1 stycznia do 31 grudnia roku poprzedzającego złożenie deklaracji, ustalone w oparciu o wodomierz główny. Do ilości zużytej wody nie wlicza się ilości bezpowrotnie zużytej wody, której wielkość zużycia na ten cel ustalana jest na podstawie dodatkowego wodomierza — można przeczytać w projekcie uchwały. 

Decyzję podjęto w czwartek 9 stycznia na sesji nadzwyczajnej zwołanej przez wójt gminy Anne Kusy-Kłos. Gmina Widuchowa po wyjściu ze Związku Gmin Dolnej Odry we własnym zakresie prowadzi gospodarkę komunalną. 

Redakcja

12 Komentarze

 1. ja się kąpię 3 razy na dobę a moja >somsiadka< raz na dwa miesiące - ona produkuje mniej śmieci ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto to wymyślił ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pierwszy to wymyślił Wójt Gminy Rewal dla ośrodka Sandra w Pogorzelicy , który to ośrodek ma baseny i co jakiś czas musi wymieniać wodę - >Czysty biznes< jak stwierdziła jedna z filmu Ranczo Wilkowyje

   Usuń
 3. Co ma woda wspólnego ze śmieciami? Tylko idioci mogą coś takiego wymyślić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Idioci piszą komentarze nie licząc i nie myslac. Jest to metoda najbardziej liczalna a od wielu osób słychać że będą płacić mniej niż dotychczas. Poza tym Polakowi się nie dogodzi najlepiej dać wszystko za darmo darmozjady lepiej może trzeba było wprowadzić od m2 mieszkania ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co wspólnego ma picie wody w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy ?

   Usuń
 5. Do ilości zużytej wody nie wlicza się ilości bezpowrotnie zużytej wody, której wielkość zużycia na ten cel ustalana jest na podstawie dodatkowego wodomierza” A kto o tym wiedział i założył sobie dodatkowy licznik?! Mieszkańcy nie byli powiadomieni, że zużycie wody w 2019 r. będzie miało wpływ W 2020r. na opłatę za wywóz śmieci. Wiele osób podlewało ogródy. I co? Mamy dwa razy za tę wodę płacić: raz za zużytą wodę, drugi raz płacąc wyższą kwotę za wywóz śmieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życie trzeba było z deszczówki tacy wszyscy ekologiczni a podlewają woda z kranu skoro opłacało się płacić za wodę do podlewania to i za śmieci też się będzie opłacało albo zaczną ludzie trochę myśleć i oszczędzać a nie lać wodę bez sensu

   Usuń
  2. Woda nie była lana bez sensu! Brak deszczu, wyschnięte studnie - to była główna przyczyna podlewania warzyw wodą z kranu.

   Usuń
  3. A skąd wziąć deszczówkę? Deszcze nie padały w lecie. Kudłata zabrała menele do Szczecina a tutaj próbuje ubić interes. Nawet jej pracownicy nie potrafią dokładnie obliczyć ile i za co płacić. Jak zwykle ona i jej klika zafundowała Nam cyrk na kółkach.

   Usuń
 6. A kto będzie spisywał podliczniki jezejeżeli ja go sobie założę? Wodociągi nie spisują podliczników bo im to do niczego niepotrzebne

  OdpowiedzUsuń
 7. Podlicznik kręci na licznik i żeby to odjąć to muszę mieć udokumentowany. W jaki sposób udokumentować podliczniki jeżeli nikt bo mi nie spusuje

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza