Reklama [góra]Koncert i spektakl teatralny z okazji Dnia Kobiet


Burmistrz Morynia oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu serdecznie zapraszają na wydarzenie kulturalne z okazji Dna Kobiet, które odbędzie się w niedzielę 8 maca w sali Geoparku w Moryniu o godz. 17:00.Na scenie zaprezentuje się zespół "Skrzydła". Widzowie będą mogli zobaczyć również spektakl teatralny "Wałęsa, moja miłość". 

Skrzydła to zespół, który powstał w kwietniu 2019 roku. Monika i Sławek, od pieśni religijnych, do których wracają chętnie i dziś. Potem dołączyła Kasia. Może dlatego, że muzyka, śpiew przenoszą ich w trochę inne przestrzenie, w których lubią przebywać, by potem tym chętniej wracać do codziennych spraw.


Spektakl teatralny pt.: "Wałęsa, moja miłość"

„Wałęsa, moja miłość” to zabawna fikcja teatralna, groteska oparta na wybranych faktach z życia byłego prezydenta Lecha Wałęsy, ale nawiązująca także do współczesności. Spektakl z dużym dystansem i dowcipem ukazuje osobę byłego przywódcy Solidarności oraz inne postaci z jego życia na tle współczesnej „wojny polsko-polskiej”. Jednak to nie polityka jest w tym spektaklu najważniejsza, lecz ... miłość - reprezentowana przez różne kobiety-zjawy, które „nawiedzają” naszego bohatera. Poza humorem i ironicznym przymrużeniem oka spektakl ukazuje także inny - refleksyjny wymiar, w którym ważną rolę odgrywają wątki przemijania, historii, miłości, wybaczenia i kobiecości – jako siły łagodzącej nasze konflikty. Czy w ten sposób – poprzez komedię i humor, uda nam się zbliżyć do siebie i rozluźnić nieco zaciśnięte pięści? Czy teatr może być formą społecznej autoterapii? Osądźcie Państwo sami. Zapraszamy. Pomysł, scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski

Scenariusz na podstawie dostępnych w Internecie materiałów prasowych, wywiadów, fragmentów książek: „Marzenia i tajemnice” Danuty Wałęsowej, „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztofa Strycharskiego, "Wałęsa. Człowiek z teczki” Sławomira Cenckiewicza oraz ogólnie dostępnych informacji o życiu i obecnej działalności Lecha Wałęsy.

Spektakl zrealizowany przez seniorów występujących pod nazwą Teatr Janusza w Domu Kultury „13 Muz” pod kierunkiem Janusza Janiszewskiego. Teatr Janusza jest częścią Salonu Artystycznego Seniorów SAS działającego od trzech lat w Domu Kultury „13 Muz”.

OBSADA:
Lech Wałęsa - Ryszard Lasota
Danuta, żona Lecha - Danuta Szydło
Jasia - Grażyna Wolska
Plasia - Krystyna Wawrzyn
Ula - Urszula Olechnowicz
Henia Krzywousta - Jolanta Werner
Julia - Julia Pardon
Cyganka Tereza - Teresa Nowak-Misarko
TW Ola - Aleksandra Szachniewicz
Jola Ordonka - Jolanta Janus
Stasia Ukrainka - Elżbieta Kolczewska

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.