Reklama [góra]


Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy


Wielką odwagą wykazał się 51-letni mieszkaniec Nowogardu, który to narażając swoje życie i zdrowie zatrzymał nietrzeźwego kierującego na terenie gminy Mieszkowice. 

Cała sytuacja wydarzyła się w czwartek 30 stycznia około godziny 13:30 w gminie Mieszkowice. 

W Mieszkowicach po raz pierwszy mieszkaniec Nowogardu próbował zatrzymać nietrzeźwego poprzez zabranie mu kluczy od pojazdu. Niespodziewanie nietrzeźwy mężczyzna użył drugiego kompletu kluczy i odjechał.  Do kolejnego, skutecznego już zatrzymania doszło około trzech kilometrów dalej, w miejscowości Wierzchlas, gdzie kolejny raz z narażeniem życia i zdrowia, Pan Mirosław wyszedł na jezdnię, zatrzymał nadjeżdżające samochody oraz pojazd, którym jechał nietrzeźwy mężczyzna. 

Tym razem już nie było mowy by kierujący odjechał. Oczywiście w międzyczasie mieszkaniec Nowogardu o całej sytuacji poinformował Policję, która to dzięki postawie godnej pochwały, dokonała zatrzymania nietrzeźwego kierującego. 

Okazało się, że kierujący ma 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - podjąłem działania, aby żaden człowiek nie zginął na tej drodze i aby go bezpiecznie przekazać policji - mówi Pan Mirosław.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.