Tak wygląda kościół w XXI wieku. Podgrzewane ławki, ekrany i transmisja wideo w chojeńskiej świątyni


W kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie zamontowane zostały maty grzewcze, które działają jak "podgrzewane ławki". To jednak nie koniec nowinek technicznych. Na ogromnych monitorach wyświetlane są teksty pieśni i to co dzieje się na ołtarzu. XXI wiek wstąpił do kościoła katolickiego. 

- W kościele maty grzewcze są zamontowane dla wiernych, aby poprawił się komfort bycia w kościele. Budynek jest stary, ma swoje lata, jest w nim chłodno. Nawet nawiew, który używamy, nie daje tego efektu gdy siedzi się na ciepłym - mówi nam ksiądz proboszcz Janusz Mieszkowski z parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie. 


To nie jedyna technologiczna nowinka w świątyni. W ostatnim czasie zamontowane zostały duże monitory na których wyświetlane są teksty modlitw i pieśni. Dzięki zainstalowanej kamerze, na monitorach wyświetla się również to co dzieje się na ołtarzu. Wszystko funkcjonuje w technologi bezprzewodowej a ekranami sterują organiści za pomocą tabletu. 

Redakcja

16 Komentarze

 1. Brawo! W Moryniu jest ogrzewanie, które nie grzeje! Poprzedni proboszcz zbierał, wierni dali, jak marzli tak marzną .Kościół z 13-go wieku .Nie rozumiem tego

  OdpowiedzUsuń
 2. Napewno jezusowi o to właśnie chodziło. Zamiast pomagać ubogim to proboszcz ogrzewane siedzenia montuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasne bo to Syberia . Owieczki dalej będą dawać się golić;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jezus nie po to umierał na krzyżu. Żenada

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest się czym chwalić...wszystko z pieniędzy wiernych ale nic od siebie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę,że komentujący, to chyba sami antykatolicy ,bo ci co chodzą do kościoła,to doskonale wiedzą,że ta parafia udziela się charytatywnie (m.in.wigilia dla ubogich,
  samotnych,koncerty dla potrzebujących dzieci itp.), ale najłatwiej krytykować.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeważnie krytykują Ci ,co nie chodzą do Kościoła i nie składają żadnych ofiar na rzecz parafii ,a jakoś mają najwięcej do powiedzenia.
  Ofiary,datki są dobrowolne i nikt nie zmusza do ich składania
  .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy daje na kościół czy tego chcę chce nie . Są ważniejsze sprawy w życiu niż grzanie 4liter

   Usuń
  2. Brak słów, ręce opadają na głupotę niektórych komentujących,zawsze zastanawiam się skąd w ludziach tyle jadu.

   Usuń
  3. Żadnego jadu , momenty są przeciwko głupocie i niepotrzebnie wydawanej kasie . Nie ma mrozów syberyjskich żeby nie wytrzymać godz w kościele . Chodzę do kościoła i nie popieram tego pomysłu żeby wyprawiać lody na patyku.

   Usuń
 8. Ta parafia istnieje już kilkadziesiąt lat i dopiero teraz ogrzewanie ludziom tyłków stało się niezbędne ? Jakim cudem wierni wytrzymywali w kościele np za Chodakowskiego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie wytrzymywali,bo nie dało się zrobić, zaszkodziłoby organom ,dwa dmuchnięcia i składka na ogrzewanie.Fajni księża otwarci na ludzi i ich potrzeby,tak trzymać ,gro ludzi cieszy się z dodatkowego ogrzewania, inne "ważniejsze" potrzeby również zostaną zrealizowane.Brawo, życzę sukcesów .

   Usuń
 9. Dlaczego ks Anatol Strzałkowski nie pomyślał o podwyższeniu komfortu przebywania w kościele swoich wiernych i nie założył ogrzewanych siedzeń za swojej kadencji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo gdy on rządził, ponad 30 lat temu, to o ogrzewaniu kościołów nikt nie słyszał. Natomiast gdy nastał Chodakowski, to zrobil ogrzewanie nadmuchowe.

   Usuń
 10. w końcu doczekaliśmy się w naszej parafii i porządnego człowieka i co za tym idzie porządnego proboszcza ,dla tych co krytykują ,nie tylko to ks proboszcz zrobił i robi w naszej parafii , niech mu Pan Bóg błogosławi

  OdpowiedzUsuń
 11. Kochane owieczki, czy tylki zimne czy podgrzane, to nie ma znaczenia, Boga szukajcie wokol siebie a nie w kosciele

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza