Pełna mobilizacja rodziców na rzecz obrony szkoły. Organizują debatę na która zaprosili kurator i posła
W najbliższych dniach odbędą się kolejne spotkania w sprawie likwidacji szkół w gminie Trzcińsko-Zdrój. Społeczność szkolna zaprosiła do debaty kurator oświaty oraz posłów. Pod koniec stycznia radni podjęli decyzję w sprawie w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach.

- Niekorzystna sytuacja demograficzna, spowodowana spadkiem wskaźnika urodzeń, migracją mieszkańców oraz faktem, iż część dzieci z obwodu szkoły w Gogolicach uczęszcza do szkół w Trzcińsku-Zdroju i Góralicach, skutkuje niezwykle małą liczbą dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Gogolicach — czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

W czwartek 27 lutego w świetlicy w Gogolicach odbędzie się debat na temat oświaty, którą organizuje komitet protestacyjny na rzecz obrony szkoły. Zostali na nią zaproszeni Magdalena Zarębska-Kulesza (Zachodniopomorski Kurator Oświaty), Leszek Dobrzyński (poseł na sejm), Beata Gorzelańczyk (prezes ZNP w Gryfinie) oraz władze gminy. Początek o godz. 17:00.

Redakcja

1 Komentarze

  1. NO I GDZIE TEN EFEKT TYCH WSZYSTKICH PiS-o PLUSÓW?????????????????????????
    U KACZYŃSKIEGO W DUUUPPIIEEEEE!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza