Reklama [góra]


Posiadał znaczną ilość narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia


Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który posiadał przy sobie narkotyki. Prokuratora Rejonowa w Myśliborzu skierował akt oskarżenia do sądu.

Oskarżonemu zarzucono, iż we wrześniu 2019 r. posiadał wbrew przepisom ustawy znaczną ilość środka odurzającego i substancji psychotropowych w postaci marihuany o łącznej wadze 460,64 gramów, amfetaminy o łącznej wadze 97,09 grama, oraz 3-CMC o wadze 0,54 grama, czyniąc w ten sposób przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznych wyżej wymienionych ilości środka odurzającego i substancji psychotropowych, przeciwdziałaniu narkomanii i inne.


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 18 września 2019r. podczas przeszukania pojazdu należącego do podejrzanego, funkcjonariusze Policji ujawnili susz roślinny, plastikowe pudełka z zawartością białego proszku i proszku koloru beżowego, oraz wagę elektroniczną. Na podstawie uzyskanej w toku postępowania opinii biegłych ustalono, że ujawnione w pojeździe substancje to marihuana o łącznej wadze 460,64 gramów, amfetamina o łącznej wadze 97,09 grama, oraz 3-CMC o wadze 0,54 grama.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 35) był w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.